شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات دیروز با افزایش ۱۵۵۴ واحدی قله‌های ۵۳ و ۵۴ هزار واحدی را فتح کرد و ارزش بازار نیز 6500 میلیارد تومان افزایش یافت.
کد خبر: ۵۷۷۰۵۹

به گزارش فارس، در پایان معاملات دیروز بورس اوراق بهادار شاخص، رکورد جدید دیگری به ثبت رساند و بر همین اساس با افزایش 1554 واحدی به بیش از 54 هزار واحد صعود کرد.

براساس این گزارش، ارزش بازار هم در رکورد تازه‌ای 6500 میلیارد تومان افزایش داشت و در مجموع ارزش کل بازار به بیش از 256 هزار و 537 هزار میلیارد تومان رسید.

دیروز به تنهایی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس 177 واحد در روند افزایش شاخص کل تأثیرگذار بود و در عین حال فولاد مبارکه اصفهان با 92 واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر نیز 92 واحد، پالایش نفت اصفهان با 74 واحد، ملی صنایع مس ایران با 68 واحد با افزایش نفت و گاز پارسیان با 64 واحد صنعتی و معدنی چادرملو با 62 واحد بر روند افزایش کل تأثیرگذار بوده‌اند.

همچنین شاخص صنعت نیز با افزایش 1400 واحدی به 46 هزار و 160 واحد و شاخص 50 شرکت فعال‌تر نیز از این روند مستثنا نبوده و با 62 واحد افزایش به 2248 واحد رسید.

بر اساس این گزارش، دیروز ارزش سهام برخی شرکت‌ها رشد قابل توجهی داشته‌اند که در این میان پاکسان با بیشترین افزایش قیمت در صدر قرار دارد و کیمیا دارو، نوش‌مازندران، فرآورده‌های نسوز ایران، پارس‌خودرو، نیرو محرکه و سیمان اصفهان جزو بیشترین افزایش قیمت‌ها رقم خوردند.

در این میان مس شهید باهنر، بانک صادرات ایران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، صنایع آذرآب، فیبر ایران، بانک کارآفرین و فولاد خراسان بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

دیروز معامله‌گران بورسی رکورد بی‌نظیری را به ثبت رساندند تا بازدهی بورس به 3 درصد برسد؛ همچنین هیجان خرید باعث شد تا شاخص دو قله 53 و 54 هزار واحدی را پشت سر بگذارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها