jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۵۵۵۹۵۲   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۴:۳۳

مشاور مقام معظم رهبری با یادآوری اینکه ایران نباید با کل جهان دعوا کند، از ثبات و آرامش به عنوان مهمترین رکن توسعه اقتصادی کشور یاد کرد و افزود: ثبات و آرامش هم تنها در گرو روابط بالا و مطلوب سیاسی و بین المللی در خارج از کشور حاصل خواهد شد.

ایران نباید با کل جهان دعوا کند

علی اکبر ولایتی در سومین گردهمایی کارآفرینان برتر مهندسین پلیمر و شیمی ایران با بیان اینکه ایران از مزیت ذخایر گاز طبیعی و نفت خام برخوردار است، گفت: با وجود در اختیار داشتن ذخایر هیدروکربوری، یکی از سیاستهای کلان اقتصاد کشور کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است.

مشاور مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه اگر درآمدهای نفتی صرفا صرف هزینه های جاری کشور شود، بدترین رفتار ممکن را با درآمدهای نفت و گاز کرده ایم، گفت: ایران با در نظر گرفتن جغرافیای منحصر به فرد و قرار گرفتن در یک منطقه ژئوپولوتیکی از مزیت ترانزیت نفت و گاز و فرآورده های نفتی برخوردار است.

وی با اشاره به ضرورت احیای مثلث گازی ایران، ترکمنستان و افغانستان بیان کرد: می توان گاز را از افغانستان وارد کرد و سپس این حامل انرژی را به کشورهایی همچون عراق، چین، پاکستان و حتی هندوستان صادر کرد.

وی در ادامه از پتروشیمی به عنوان صنعت ارزش آفرین و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی یاد کرد و افزود: مطابق با اهداف چشم انداز باید ایران به بزرگترین تولید کننده محصولات پتروشیمی از نظر ارزشی در سطح منطقه خاورمیانه تبدیل شود.

ولایتی با بیان اینکه هم اکنون ایران به اندازه کافی در مسائل سیاسی رشد و توسعه یافته است، تاکید کرد: در شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران از شمال آفریقا تا آسیای میانه، کشورهای منطقه قفقاز و حتی تا شبه قاره هند اشراف کامل سیاسی داشته و بدون دخالت جمهوری اسلامی هیچ مسئله ای نیست که در این مناطق حل و فصل نشود.

وی با اعلام اینکه باید امنیت هر کشوری در خارج از مرزهای جغرافیایی آن تعریف شود، تاکید کرد: آمریکایی ها در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای جغرافیایی خود همچون جزایر گوام و اخیرا آفریقا، مناطق نظامی تاسیس و راه اندازی کرده اند.

مشاور مقام معظم رهبری با بیان اینکه باید سنگرهای دفاعی ایران پشت مرزهای کشور نهاده شود، خاطر نشان کرد: بر این اساس، هیچ قدرتی نمی تواند جنگ را به داخل مرزهای کشور بکشاند.

مشاور مقام معظم رهبری در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر وقت آن فرا رسیده است که آن رشدی را که در حوزه سیاست داشته ایم هم در حوزه اقتصاد عملیاتی کنیم، گفت: بر این اساس در نخستین گام باید سطح روابط خارجی و بین المللی ایران با سایر کشورهای منطقه و فرامنطقه توسعه یابد و آنگاه خواهید دید که وزرای مختلف خارجی برای دیدار با ایران صف خواهند کشید.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۲
دمت گرم كه حرف دل زدی امیدواریم كه فردا انشا..
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۲
فكر میكردیم كل جهان با ما دعوا دارن نمی دونستیم ما با اونا دعوا داریم، پس اونا راست می گفتند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر