jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۵۴۵۰۱۷   ۱۱ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۰:۲۶

خرمالو سرشار از ویتامین A و بتاکاروتن است. همچنین دارای مقدار قابل توجهی ویتامینهای B1، B2، B3 و C میباشد. این میوه خوشرنگ و خوشطعم دارای مواد معدنی ضروری برای بدن مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منیزیم و پتاسیم است و تا زمستان تمام نشده فرصت خوبی برای تهیه ترشی از آن باقی مانده است.

اگر خرمالو بخوبی رسیده باشد، برای کودکان نیز میوه‌ای مفید محسوب میشود و در رشد و نمو آنها مؤثر است. در ضمن خرمالو میوه اشتهاآوری است.

مواد اولیه:

خرمالو، هل سبز، فلفل بهار، و خرمای زرد: هر کدام هشت عدد

جوز هندی درسته: یک عدد

سرکه سفید و نمک: به میزان لازم

زنجبیل تازه: کوچک چهار تکه

خلال شیرین شده پرتقال: سه قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

سرکه را در ظرفی ریخته و می‌گذاریم به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد. سپس از روی حرارت برداشته و صبر می‌کنیم تا خنک شود. این کار مانع از کپک زدن ترشی می‌شود.

خرمالوها را شسته و می‌گذاریم تا خشک شود.

به کمک نوک چاقو در انتهای خرمالو یک سوراخ کوچک ایجاد می‌کنیم و داخل هر خرمالو را با یک هل سبز و یک فلفل بهار پر می‌کنیم.

خرمالوها را به صورت منظم در یک ظرف شیشه ای تمیز می‌گذاریم و میان آنها جوز هندی و خرما قرار می‌دهیم و نمک و زنجبیل را روی آنها می‌ریزیم در پایان سرکه سفید سرد شده را روی مواد می‌ریزیم. به طوری که سرکه روی خرمالوها را بگیرد.

در شیشه را می‌بندیم و ترشی را در جای خنک نگهداری می‌کنیم. این ترشی پس از ۱۵ روز آماده است.

منبع: سایت ریحون

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها