مسئولان کرمانی بهت زده شده‌اند

کشف سوسمارهای خشک شده

کشف صدها سوسمار خشک شده پاکستانی که قاچاقچیان سعی داشتند از طریق بم به اصفهان منتقل کنند کارشناسان و مسئولان کرمانی را بهت زده کرده است.
کد خبر: ۴۰۸۷۹۸

به گزارش مهر، در حالیکه استان کرمان به دلیل شرایط خاص منطقه ای طی سال های اخیر شاهد قاچاق مواد مخدر ، افاغنه، سوخت، عتیقه و حتی برخی حیوانات نادر بود روز شنبه کشف یک محموله قاچاق از خودروی عبوری در شهرستان بم مسئولان و کارشناسان کرمانی را بهت زده کرده است و از این محموله به عنوان نادر ترین محموله قاچاق کشف شده در بم یاد می شود.

چند قاچاقچی سعی داشتند صدها سوسمار منحصر بفرد خشک شده که هر یک 40 سانتیمتر طول دارند را پس از ورود غیر مجاز از پاکستان از طریق استان کرمان به استان اصفهان منتقل کنند.

این درحالی است که هنوز مسئولان کرمانی نتوانسته اند دلیل قاچاق این حیوانات را به کشور کشف کنند و در تنها اظهار نظر یکی از کارشناسان بهداشتی بم احتمال استفاده این حیوانات را در تهیه مواد مخدر صنعتی  مطرح کرده است.

نکته قابل توجه اینکه در کنار محموله سوسمارهای خشک شده گونه ای دیگر مشابه سوسمار کشف شده است که قابل شناسایی نیست و کارشناسان درحال بررسی این محموله هستند.

محمد سنجری دادستان بم در این خصوص گفت: این محموله 70 کیلوگرم وزن دارد و بدون شک از عجیب ترین موارد قاچاق کشف شده در بم محسوب می شود. این محموله با توجه به بسته بندی که دارد احتمالا از پاکستان و از طریق ایرانشهر وارد کشور شده است.

وی با اشاره به ابهام در قصد قاچاقچیان از ورود این حیوانات که پس از کشته شدن احشاء آنها خارج شده و خشک شده اند گفت: هم اکنون کارشناسان بهداشتی و محیط زیست درحال بررسی این محموله هستند.

دادستان بم اضافه کرد: این حیوانات دو گونه مختلف هستند و احتمال آلودگی محیط زیست و بهداشت توسط این حیوانات وجود دارد.

رئیس مرکز بهداشت بم نیز در این خصوص اظهارداشت: هیچ گونه توجیهی در خصوص مورد مصرف این حیوانات مطرح نیست.

محمد ارسلانی افزود: مطمئنا مصرف این حیوانات در هر موردی توجیه بهداشتی ندارد و تنها چیزی که می توان در خصوص مصرف جسد این حیوانات در نظر گرفت استفاده از این حیوانات در تولید مواد مخدر صنعتی است.احتمالا قاچاقچیان این حیوانات را برای مصرف در لابراتوارهای زیر زمینی به مرکز کشور منتقل می کردند.

در این خصوص یک قاچاقچی دستگیر شده است که تحقیقات از وی ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها