jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۰۴۳۸۹   ۰۱ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۶:۵۷

بانک مرکزی اعلام کرد:

قیمت خرده‌فروشی مواد خوراکی

بانک مرکزی در گزارش هفتگی اش متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 30 اردیبهشت‌ماه 90 را اعلام کرد. در این هفته بهای کالاهایی مثل برنج وارداتی، گوشت مرغ و خیار کاهش یافت و بهای قند، شکر، چای خارجی، تخم مرغ و به ویژه انواع روغن نباتی افزایش داشت.

به گزارش ایسنا، در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات، بهای پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل افزایش ولی قیمت کره پاستوریزه کاهش جزیی داشت. بهای سایر اقلام این گروه ثابت بود. قیمت تخم‌مرغ افزایش یافت و شانه‌ای 47600 الی 57000 ریال فروش می‌رفت.

در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی اندکی کاهش و قیمت برنج داخله درجه یک و درجه دو افزایش جزئی داشت. در گروه حبوبات، بهای لپه نخود و لوبیا سفید بدون تغییر بود. قیمت لوبیاچیتی اندکی افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه کاهش جزئی یافت.

هم‌چنین در میادین زیر نظر شهرداری تهران پرتقال درجه دو عرضه نمی‌شد و نارنگی و لیموشیرین عرضه کمی داشت ولی بقیه اقلام میوه و سبزی تازه را که تعدادی از آن‌ها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار می‌فروختند.

میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می‌کردند که در گروه میوه‌های تازه قیمت لیموشیرینی، طالبی و به ویژه گوجه‌سبز کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه به ویژه پرتقال درجه دو افزایش یافت. در گروه سبزی‌های تازه قیمت سبزی‌های برگی ثابت بود. بهای سایر اقلام این گروه به ویژه خیار نسبت به هفته قبل کاهش داشت.

در این هفته قیمت گوشت گوسفند افزایش ولی بهای گوشت مرغ کاهش یافت. قیمت گوشت گاو و گوساله نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود.

در هفته مورد بررسی بهای قند، شکر، چای خارجی و به ویژه انواع روغن نباتی افزایش داشت.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه معادل 0.1 درصد نسبت به هفته قبل افزایش ولی بهای کره پاستوریزه 0.6 درصد کاهش یافت. قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. بهای تخم‌مرغ معادل 2.1 درصد افزایش داشت.

برنج و حبوب

در گروه برنج قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی نسبت به هفته قبل معادل 0.7 درصد کاهش ولی بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب 0.1 درصد و 0.7 درصد افزایش یافت. در گروه حبوب، قیمت لپه نخود و لوبیا سفید بدون تغییر بود. بهای لوبیا چیتی معادل 0.3 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.2 تا 0.5 درصد کاهش داشت.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد گزارش، در گروه‌ میوه‌های تازه بهای لیموشیرین معادل 1.5 درصد، گوجه سبز 27.5 درصد و طالبی 0.6 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 4.4 درصد تا 15.2 درصد افزایش داشت. در گروه سبزی‌های تازه بهای سبزی‌های برگی ثابت بود. قیمت سایر اقلام این گروه بین 2.6 درصد تا 13.8 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد بررسی، بهای گوشت گوسفند معادل 1.9 درصد افزایش ولی قیمت گوشت مرغ 2.4 درصد کاهش یافت. بهای گوشت گاو و گوساله بدون تغییر بود.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته مورد گزارش، قیمت قند معادل 0.7 درصد، شکر 0.6 درصد، چای خارجی 0.4 درصد، روغن نباتی جامد 12.7 درصد و روغن نباتی مایع 13.9 درصد افزایش داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر