jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۹۱۶۷۷ ۱۴ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۱:۰۱

پخش سریال‌های متنوع باعث شده، آنتن شبکه‌های مختلف تلویزیون رونق دیگری بگیرد.این روزها همه جور سریالی می‌توان در تلویزیون دید ؛ ‌سریال‌های طنز مانند شمس‌العماره و مسافران، سریال تاریخی مانند در چشم باد و سریال ملودرام خانوادگی مثل دلنوازان.

همه این سریال‌ها داستان‌های پرکششی دارند. در کنار این داستان‌های خوب، سازندگان این سریال‌ها تلاش کرده‌اند با استفاده از بازیگران متفاوت این سریال‌ها را دیدنی‌تر کنند. به همین دلیل در کنار بازیگران حرفه‌ای نقش‌های دوم ومکمل را به بازیگرانی سپرده‌اند که تا کنون کمتر دیده شده‌اند اما حالا که آمده‌اند خوش درخشیده‌اند.

از میان این بازیگران می‌توان به هاشم روحانی اشاره کرد که در سریال در چشم باد، نقش تقی آژان را بازی می‌کند، همان آژانی که همه جا هست ؛ از در کافه و سینما گرفته تا در خانه منصور.قامت کوتاه و نوع بازی روحانی او را به چارلی چاپلین شبیه کرده و شاید به دلیل همین شباهت است که مسعود جوزانی، کارگردان سریال در چند قسمت پیشین او را به داخل سینما برد و قسمتی از فیلم «خیابان آرام» را به نمایش گذاشت. روحانی متولد سال 1329 همدان است.

او سال 47 اولین نمایش خود را به نام انتقام به روی صحنه برد. در سال 56 برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و در آنجا با زنده یاد رضا ژیان چند نمایش را اجرا کرد. سال 66 به ایران برگشت و در فیلم‌ها و سریال‌هایی مانند مرد عوضی، سیب سرخ حوا، دایره تردید و کیش و مات بازی کرد. هاشم روحانی سال‌هاست با جوزانی کار می‌کند. اولین حضورش در آثار این کارگردان، بازی در سریال آژانس دوستی بود.

او یکی از بازیگران مجموعه زیر بازارچه نیز هست، همان سریالی که مرحوم ژیان آن را کارگردانی کرد. بازی در سریال در چشم باد باعث شد او با اکبر عبدی آشنا شود و این آشنایی دلیلی بود تا روحانی در نمایش «اکبر آقا آکتور تیاتر» بازی کند.

سریال در چشم باد را می‌توان فرصتی دیگر برای روحانی دانست تا توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد. این سریال می‌تواند زمینه کاری بیشتری برای این بازیگر فراهم کند چون تاکنون در کنار بازیگران حرفه‌ای و پرکار خیلی خوب ظاهر شده است.

از مت له بلانک تا شکور

شخصیت شکور در سریال شمس العماره را می‌توان نماینده جوانانی دانست که با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند؛ نقش شکور را امیرحسین رستمی بازی می‌کند؛ بازیگر جوان و تازه کاری که می‌توان بخشی از تحرک موتور سریال شمس العماره را به او نسبت داد. شکور توانسته با نوع بازی و بیان خود طرفداران زیادی پیدا کند. رستمی پیش از این در فیلم رئیس به کارگردانی مسعود کیمیایی در نقش کوتاهی ظاهر شده است.

پیمان قاسمخانی، او را به سامان مقدم، کارگردان شمس‌العماره معرفی کرده و رستمی با بازی خود نشان داد قاسمخانی در انتخابش اشتباه نکرده است. اگر شما هم سریال «دوستان» را دیده‌اید حتما به شباهت رستمی و مت له بلانک پی برده‌اید.

شاید همین شباهت باعث شده تا مقدم نقش شکور را به رستمی بدهد. سریال کمدی دوستان محصول شبکه ان‌.بی‌.سی است که تولید آن از سال 1994 آغاز شد و تا سال 2004 ادامه یافت. این سریال که مرجع بیشتر کمدی سازهای دنیاست، از تلویزیون بیشتر کشورهای دنیا پخش شده است.

معجونی و نوع جدیدی از بازی کمدی

محمدحسین معجونی در سریال مسافران نقش بهرام را بازی می‌کند؛ مردی که همراه 3 نفر دیگر از فضا به زمین آمده است. معجونی بازیگری را با تئاتر آغاز کرد اما با بازی در فیلم‌هایی مانند «همیشه پای یک زن درمیان است» و «ای دوست مرا به خاطر بسپار» معروف شد.

او با بازی در این سریال‌ها نشان داد کار کمدی را می‌شناسد و کارگردانان می‌توانند روی او حساب کنند. معجونی با بازی در سریال مسافران نوع جدیدی از بازیگری طنز را به نمایش گذاشت و نشان داد همه طنازی در کلام خلاصه نمی‌شود و بازیگر باید از میمیک چهره و حتی سکوت خود در ارائه نقش استفاده کند.

طاهره ‌آشیانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر