روش کالیبره‌کردن باتری لپ‌تاپ

اگر قصد دارید که از باتری لپ‌تاپ‌ خود به درستی مراقبت کنید باید نکاتی را رعایت کنید. برای مثال باید اجازه دهید گاهی باتری کم شود و سپس آن را به شارژر بزنید؛ همچنین هنگام شارژ شدن از لپ تاپ استفاده نکنید. درست شارژ کردن و چرخه شارژ منظم داشتن عمر باتری لپ تاپ را افزایش می‌دهد.
کد خبر: ۱۴۲۴۴۹۷
نویسنده مجید رحیمی

روش کالیبره‌کردن باتری لپ‌تاپ

کالیبره کردن باتری عمر باتری بیشتری را در اختیار شما قرار نمی‌دهد؛ اما تخمین دقیق‌تری از میزان باتری باقیمانده دستگاه شما ارائه می‌دهد.با استفاده از این روش بدون نیاز به ابزار یا برنامه خاصی می‌توانید به راحتی باتری لپ تاپتان را کالیبره کنید.

لپ‌تاپ را به شارژر وصل کنید و صبر کنید باتری آن کاملا پر شود و درصد شارژ آن به ۱۰۰درصد برسد.
بدون این‌که شارژر را از لپ تاپ جدا کنید ۲ ساعت لپ‌تاپ را بعد از شارژ کامل رها کنید. با این روش اجازه می‌دهید تا در صورت داغ بودن باتری سرد شود.
در این مرحله به بخش power management settings لپ‌تاپ رفته و تنظیمات آن را طوری قرار دهید که با داشتن شارژ ۵ درصد به حالت Hibenet برود. برای دسترسی سریع به این تنظیمات مراحل زیر را دنبال کنید:
Control Panel > Hardware and Sound > Power Options > Change plan settings > Change advanced power settings

برای گذاشتن میزان درصد باتری روی ۵درصد پس از طی مسیر فوق در قسمت Battery از طریق گزینه Critical battery action به سراغ منوی Critical battery level بروید و میزان درصد باتری را روی کمترین حالت بگذارید. (برخی لپ‌تاپ‌ها ۵ درصدی نیستند و کمترین میزان باتری آنها ۷یا۱۰درصد است به هر حال روی کمترین مقداری که وجود دارد آن را تنظیم کنید.)
پس از اعمال تنظیمات فوق لپ‌تاپ را از برق بکشید و تا زمانی که به صورت خودکار لپ تاپ به حالت Hibenate می‌رود، صبر کنید.

نکته: توجه داشته باشید که حالت ذخیره انرژی برای دستگاهتان فعال نباشد. در صورت فعال بودن تخلیه باتری به درستی انجام نخواهد شد. برای غیرفعال کردن و مدیریت حالت ذخیره انرژی مسیر زیر را بروید:
Control Panel > Hardware and Sound > Power Options > Change plan settings.

پس از این‌که لپ تاپ به صورت خودکار به حالت Hibenate رفت ۵ ساعت یا کمی بیشتر آن را در همان حالت رها کنید.
پس از گذشت ۵ساعت لپ‌تاپ خود را دوباره به پریز وصل کرده و آن را تا ۱۰۰درصد شارژ کنید. در این مرحله می‌توانید در صورتی که با لپ تاپ کاری دارید انجام دهید.
پس از شارژ شدن کامل باتری لپ‌تاپتان به درستی کالیبره شده است و از این به بعد به طور دقیق‌تری درصد باتری را نمایش خواهد داد و شاهد خاموش شدن‌های یهویی دستگاه نخواهید بود. مزیت اصلی کالیبراسیون این است که با طی کردن کامل مراحل آن یک‌بار به کلی شارژ لپ تاپ را تخلیه می‌کنید سپس مجدد آن را کامل شارژ ‌ کنید. وقتی این چرخه شارژ کامل را پشت سر گذاشتید عملکرد باتری بهبود خواهد یافت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها