در هفته‌‌های گذشته کاربران ایرانی در فضای مجازی خبر از مشکلی در استفاده از نقشه گوگل مطرح کردند.
در هفته‌‌های گذشته کاربران ایرانی در فضای مجازی خبر از مشکلی در استفاده از نقشه گوگل مطرح کردند.
کد خبر: ۱۴۰۶۹۰۱

سرویس API گوگل مپ از دی ماه سال گذشته برای کاربران با IP ایران مسدود شده بود و یکی از کارمندان ایرانی گوگل در کامنت‌‌ها خبر از پیگیری این مشکل داد. در نتیجه این پیگیری تحریم این سرویس برای کاربران ایرانی رفع شده است.
گوگل مپ پیش از این هم در سال ۱۳۹۷ برای سایت‌‌های ایرانی با دامنه IR قطع شده بود. نمایش Eror۴۰۳ برای آی‌‌پی ایران، نشان از مسدود شدن نمایش نقشه برای سرویس‌‌های ایرانی بود. حتی در وب‌‌سایت‌‌های خارجی که از نقشه گوگل استفاده کرده بودند نقشه برای IP ایران نمایش داده نمی‌‌شد.
پیش از این در سال ۱۳۹۷ هم گوگل ارتباط API سرویس نقشه خود را برای آن دسته از سایت‌‌های ایرانی که از دامنه ir استفاده می‌‌کردند قطع کرد. آن زمان بررسی خطا برای دسترسی نقشه گوگل در صفحه توسعه‌‌دهندگان با این توضیح همراه بود: «وب‌‌سایت یا اپلیکیشن مورد نظر به دلیل عدم سازگاری با قوانین گوگل‌‌مپ مسدود شده است.»
آن زمان هنوز جایگزین بومی باکیفیت برای این سرویس نقشه و مسیریابی وجود نداشت و مسدود شدن دامنه‌‌های ir کسب‌‌وکارهای نقشه‌‌محور به خصوص استارتاپ‌‌های کوچک‌‌تر را با مشکلات جدی مواجه کرد.
اما در نهایت مشکل مسدودیت سرویس API گوگل مپ برای IPهای ایران که در هفته‌‌های گذشته در فضای مجازی مطرح شده بود، رفع شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها