چرا بهترین افکار هنگام دوش گرفتن یا راه رفتن سراغ ما می‌آید؟

خلاقیت زیر دوش!

رئیس پلیس راهور فراجا:

جرایم رانندگی بازدارنده نیست

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: مجازات‌ها و جرایم رانندگی بازدارنده نیست و برای کاهش جانباختگان و مجروحان باید جریمه‌های مناسب‌تری در نظرگرفته شود.
کد خبر: ۱۳۹۹۶۶۶

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سید کمال هادیانفر روز سه شنبه در حاشیه هفدهمین همایش پلیس راهور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال در جهان بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین هرچه به حوزه حمل و نقل وابسته‌تر شویم، شاهد افزایش آمار در این زمینه هم خواهیم بود و پیشنهاد می‌شود تا حاکمیت، موضوع ایمنی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

وی ادامه داد: یکی از جدی‌ترین گام‌های موثر که در این راستا باید انجام شود این است که از مدیریت کلان در کشور خواسته‌ایم که برنامه ایمنی را سریعا اجرا کنند. شاید ۵۰ درصد از آمار را به همین صورت برطرف و کاهش دهیم و البته این موضوع نیازمند اصلاح قوانین و مقررات است. آنچه که در برنامه هفتم به آن توجه خواهد شد، کاهش۳۶ درصدی تصادفات است.

رئیس پلیس راهور فراجا اظهارداشت: نباید تنها به بهانه نوروز به بحث سوانح رانندگی توجه شود بلکه در طول سال باید شاهد کاهش تصادفات باشیم. طبق تحلیل‌ها، روند تصادفات هزینه های زیادی را بر روی دوش ما می‌گذارد و ما باید با بالا بردن سطح ایمنی، این هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وی افزود: سه هزار نقطه حادثه خیز در جاده‌ها و ۲ هزار نقطه حادثه خیز در معابر شهری شناسایی شده که کیفیت و ایمنی خودرو در این امر مهم است؛ در همه دنیا در ساخت خودروها از فولاد غیرکربن استفاده می‌کنند که بر همین اساس دستور داده شد تا صنعت خودرو کشور نیز در این حوزه به طور جدی ورود پیدا کند.

سردار هادیانفر افزود: باید با آموزش و فرهنگ سازی مناسب بتوانیم ۸۵ میلیون جمعیت کشور را که همگی کاربران ترافیکی به حساب می‌آیند، آموزش دهیم.

وی افزود : ۸۲ درصد جانباختگان در محورهای شمالی به موتورسیکلت‌ها و یا عابران تعلق دارد و در حوزه فرهنگ و ترافیک نیز اعتقاد داریم صدا و سیما مانند دهه ۸۰ که با همه ظرفیت وارد موضوع کمربند شد؛ با همان شدت و به صورت مستمر و پایدار بتواند به مخاطبان نشان دهد غفلت در رانندگی می تواند باعث از دست رفتن جان انسان‌ها باشد.

رئیس پلیس راهور فراجا افزود: امروز به دنبال اجرای هرچه بهتر مدیریت راه، خودرو و قوانین هستیم. طرح ویژه نوروز ۱۴۰۲ روز سه شنبه ۲۳ برگزار و از ۲۴ آغاز به کار کرده و روند ترددها و حجم سفرها را مورد توجه قرار داده‌ایم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها