رئیس جمهور فرانسه می‌گوید در شش ماه گذشته حداقل ۱۰۰ ساعت را در گفتگوهای تلفنی با پوتین سپری کرده است.
کد خبر: ۱۳۶۸۸۰۰

به گزارش جام جم آنلاین، «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه روز جمعه در گفتگویی با رسانه‌های منطقه‌ای گفت: «مذاکرات تلفنی رؤسای جمهور فرانسه و روسیه در شش ماه گذشته ۱۰۰ ساعت طول کشیده است.»

وی گفت: «وضعیت در اوکراین واقعاً تأسف بار است، بنابراین من زمان و انرژی زیادی را به آن اختصاص داده‌ام. در حال حاضر سخت است حساب کنیم که از دسامبر گذشته تا کنون چند گفتگو با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه داشته ام.»

رئیس جمهور فرانسه خاطرنشان کرد: «ما حداقل صد ساعت صحبت کرده ایم.»

مکرون افزود: این مذاکرات را مخفی نکرده و به درخواست «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین انجام داده است.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: «روسیه نباید تحقیر شود. زمانی که خصومت‌ها به پایان برسد، ما می‌توانیم راه خروج از بحران را از طریق دیپلماسی هموار کنیم.»

وی همچنین در ادامه گفت: «من متقاعد شده‌ام که فرانسه باید به عنوان یک میانجی در بحران اوکراین عمل کند.»

سخنان رئیس جمهور فرانسه درباره روسیه و اوکراین در حالی مطرح شده است که چند روز پیش از این نیز، «کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه وارد اوکراین شد و با انتشار توییتی در صفحه رسمی خود از سفر به اوکراین خبر داد. وزارت خارجه فرانسه در همین رابطه اعلام کرد که وی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین و همچنین «دیمیترو کولبا» همتای اوکراینی خود درباره حمایت پاریس از کی یف و به ویژه مسدود شدن صادرات غلات و روغن نباتی از اوکراین، بحث و گفتگو نماید.

وزاتخانه مذکور همچنین افزود: سفر کولونا به اوکراین جهت نشان دادن همبستگی فرانسه با مردم اوکراین و تقویت حمایت این کشور از اوکراین، هم از نظر بشردوستانه و مالی و هم از نظر تأمین تسلیحات است.

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها