jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۳۰۱۵۸۷   ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۷

با وجود جرائم دیجیتال که تهدیدی رو به افزایش است، هک حساب‌های معاملاتی پدیده جدیدی نیست. برخی از هکرها از نرم‌افزارهای پیشرفته، همراه با بدافزار و ویروس‌هایی که حتی از بهترین امنیت عبور می‌کنند، استفاده می‌کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، بسیاری از جرائم اینترنتی با تدابیر امنیتی به‌ راحتی قابل ‌پیشگیری است. در این گزارش،  چهار پیشنهاد در مورد چگونگی جلوگیری از هدف قرار دادن حساب تجاری خود توسط هکرها آورده شده است:
 
از رایانه عمومی استفاده نکنید
 
 برای بازرگانان حتی درحالی‌که از لپ‌تاپ خود دور هستند کاملاً طبیعی است تا فعالیت‌های خود را پیش ببرند. این می‌تواند به این معنی باشد که وسوسه می‌شوید از رایانه عمومی استفاده کنید اما در برابر اصرار مقاومت می‌کنید. شما در مورد امنیت شبکه‌ای که از آن استفاده می‌کنید یا اینکه کامپیوتر شما به نرم‌افزارهای جاسوسی آلوده‌شده است تضمینی ندارید. 
 
اگر در خارج از خانه نیاز به تجارت دارید، به دنبال یک برنامه تجارت خوب باشید. موارد بسیاری وجود دارد که امنیت دومرحله‌ای را ارائه می‌دهند و به شما کمک می‌کنند تا در هنگام دسترسی عالی به بازار، از اطلاعات خود محافظت کنید.
 
با کارگزار خود تماس بگیرید
 
اگرچه مسئولیت ایمن نگه‌داشتن حساب شما  به عهده خودتان است ، اما یک کارگزار خوب نیز از آن محافظت می‌کند. با کارگزار خود صحبت کنید و دریابید که در صورت بروز مشکل، آن‌ها چه فرآیندهایی را در اختیاردارند.
 
حساب خود را از نزدیک کنترل کنید
 
ممکن است  این نکته واضح به نظر برسد،  اما محافظت از حساب خود برای هر چیزی که غیرمعمول به نظر می‌رسد بهترین کاری است که می‌توانید برای جلوگیری از دام هکرها انجام دهید. حتی تغییرات کوچک و به‌ظاهر کم‌اهمیت، شاید نشانه این باشد که مشکلی پیش‌آمده است ، بنابراین هوشیار باشید. 
 
در مورد هر معامله‌ای که هرچند ناچیز و غیرمعمول به نظر برسد هوشیار باشید. بیش‌ازحد مشکوک بودن هرگز به کسی آسیب نمی‌رساند ، اما نادیده گرفتن علائم هشداردهنده می‌تواند شمارا در معرض تهدید قرار دهد.
 
در مورد دادن اطلاعات شخصی خود احتیاط کنید
 
کلاهبرداری فیشینگ بسیار پیچیده‌تر از گذشته است و حتی بازرگانان باتجربه می‌توانند با تکنیک‌های انحرافی درگیر شوند. کلاهبرداران تلاش می‌کنند تا اطلاعات شخصی شمارا به طرق مختلف افشا کنند. 
 
مطمئن شوید که بدون دلیل  روی هیچ پیوند جدیدی کلیک نکنید. کلاهبرداران می‌توانند هنگام ردیابی کلیدهای شما، شمارا به یک سایت جعلی هدایت کنند که بسیار  واقعی به نظر می‌رسد تا بتوانند حساب شمارا هک کنند.
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر