jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۱۵۸۶   ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۳

ژاپنی ها با خسارت 20 میلیارد دلاری کنار می آیند؟

احتمال لغو المپیک بالا گرفت

اینبار دیگر این خبر را جدی بگیرید؛ المپیک توکیو لغو می شود. اگر تا امروز این خبر قطعی نشده برای این است که دولت ژاپن نمی خواهد بابت این اتفاق خسارتی نزدیک به 20 میلیارد دلار متحمل شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، چند روز قبل هم از این خبر دادیم که ممکن است این اتفاق بیفتد. تمامی کارشناسان و ویروس شناسان می گویند برگزاری المپیک توکیو همانا و شیوع مجدد و شدید این ویروس در شرق آسیا همانا. 

امروز هم که روزنامه جام جم نوشته: با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر ژاپن و در چندین کشور بزرگ در اروپا و آمریکا، مقامات توکیو و کمیته بین المللی المپیک بالاخره در حال اذعان به این نکته هستند که ممکن است برگزاری بازی‌های المپیک امکان پذیر نباشد.  نیویورک تایمز نوشت: IOC ممکن است برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم مجبور شود المپیک را لغو کند. این یک ضربه بزرگ مالی به کمیته بین المللی المپیک و ژاپن خواهد بود که بیش از ۱۲ میلیارد دلار برای ساخت استادیوم ها و بهبود زیرساخت های خود برای آماده سازی برای بازی ها و میلیاردها دلار دیگر هزینه کرده تا این رویداد را یک سال به تأخیر بیندازد.

توماس باخ، رئیس IOC گفته که به تعویق انداختن دوباره بازی ها گزینه روی میز نیست و اگر این رویداد نتواند در تابستان امسال برگزار شود، به صورت کامل متنفی می شود.IOC قبلاً میزبانی بازی های تابستانی ۲۰۲۴ را به پاریس و بازی های تابستانی ۲۰۲۸ را به لس آنجلس داده است.ب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر