jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۰۰۱۰۱   ۱۷ دی ۱۳۹۹  |  ۲۰:۳۴

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی:

قیمت هر کیلو مرغ ۲۰ هزار تومان شد

نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۴ هزار تومان و مرغ گرم ۲۰ هزار تومان است.

به گزارش جام جم آنلاین، حبیب اسداله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۳ هزار و ۸۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ کمتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است، افزود: این درحالی است که با توجه به افزایش قیمت مولفه‌های تولید توسط کارگروه تنظیم بازار بعد از نرخ مصوب، این قیمت قابل قبول نیست.

اسداله نژاد درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ طی یک هفته آینده تغییر خاصی نداشته باشد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: کانون انجمن صنفی مرغداران با ارسال آنالیز هزینه تمام شده به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت خواستار اصلاح قیمت مرغ با قید فوریت بر مبنای مولفه‌های تولید شد.

وی با بیان اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز با نرخ مصوب از طریق سامانه بازارگاه تامین می‌شود، گفت: سهمیه در نظرگرفته شده به ازای هر قطعه مرغ برای دوره پرورش ۴۰ روزه ۴ کیلوست، درحالیکه به علت نبود کشش بازار مرغداران مجبورند برای مدت زمان ۴۶ تا ۴۷ روز بخشی از نهاده مورد نیاز را از بازار آزاد خریداری کنند.

اسداله نژاد قیمت هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۳ هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۸ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه مشکلی در تولید نداریم، گفت: کارگروه تنظیم بازار برای ایام پایانی سال مصوب کرده که ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گیرد، اما به علت نبود کشش بازار همانند سنوات قبل این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

به گفته وی، با توجه به شرایط فعلی بازار برای ایام‌پایانی سال باید ۸۵ تا ۹۰ میلیون قطعه باید جوجه ریزی صورت گیرد.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: در شرایط کنونی که بازار با افزایش عرضه روبروست، دولت باید با ورود جدی مازاد مرغ را از سطح بازار جمع آور کند تا تولید دچار چالش نشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر