jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۲۶   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۳

سویه جهش یافته ویروس کرونا 70 درصد بیشتر مسری تر است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، ویروس کرونا جهش یافته که گویا مسری بودن آن را بیشتر کرده است.

پروفسور ارشد پزشکی انگلیس یعنی کریس ویتی ، قبلاً تأکید کرده بود که هیچ چیزی نمی تواند نشان دهد که سویه جدید کرونا کشنده تر یا در برابر واکسن مقاوم است.

سویه جدید کرونایی طی یک هفته باعث افزایش 200 درصدی مبتلایان در انگلیس شده است که در نهایت منجر به اعمال محدودیت های بسیار سرسختانه ای شده است.

همچنین جان ادموندز  اپیدمولوژیست و عضو گروه مشاوره علمی دولت بریتانیا در موارد اضطراری گفت: این بدترین لحظه اپیدمی به دلیل عفونت زایی فوق العاده سویه جدید است.

وی افزود: سرایت بین افراد به طور چشمگیری افزایش یافته است. برای جلوگیری از این اتفاق به اقدامات بسیار شدیدتری نیاز خواهیم داشت. این یک وضعیت بسیار خطرناک است.

دانشمندان 17 تغییر در پروتئین مهم سنبله ویروس تکامل یافته را که در لندن و جنوب شرقی گسترش می یابد ، کشف کردند. یک زنگ خطر برای کل دنیاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش