jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۹۱۲۹   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۰

شناخت روحیات همسر و تلاش برای نزدیک ساختن خود به دنیای وی تا حد زیادی می‌تواند در موفقیت یک زندگی زناشویی مؤثر باشد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، سوال کاربر: از وقتی ازدواج کردم با مادر شوهرم در یک خانه زندگی می‌کنم. آن‌ قدر در زندگی من دخالت می‌کند که حتی نمی‌توانم بچه‌ام را خودم تربیت کنم و همسرم هم چشم‌هایش را بسته و مشکلات را نمی‌بیند و همیشه از آن‌ها حمایت می‌کند. لطفاً من را راهنمایی کنید.
اگر دائماً بخواهید در مورد رفتارهای خانواده همسرتان با همسرتان وارد بحث و مجادله شوید هیچ مشکلی رفع نمی‌شود بلکه فقط همسرتان حساس‌تر شده و هیچ مشکلی هم رفع نمی‌شود.


پاسخ مشاور شناخت روحیات همسر و تلاش برای نزدیک ساختن خود به دنیای وی تا حد زیادی می‌تواند در موفقیت یک زندگی زناشویی مؤثر باشد لذا من توصیه می‌کنم حتماً در این رابطه با همسرتان به‌ طور درست و منطقی وارد صحبت شوید و یک راهکار مناسب بیابید لذا:
_در یک اتاق یا محل ساکت و بدون مزاحمت بنشینید و آن احساسی که می‌خواهید به همسرتان انتقال دهید در نظر بگیرید. وقتی اختصاص دهید و ببینید چرا لازم است که همسرتان از این احساس مطلع باشد.


_از خودتان سؤال کنید که با گفتن و بیان این احساسات با چه موانعی مواجه خواهید شد؟ ایده و نظر کلی که می‌خواهید درباره آن حرف بزنید را به‌ خوبی روشن کنید. این امر سبب می‌شود که قبل از نشستن و جلسه گرفتن با همسرتان بتوانید اعتماد و اطمینان بیشتری کسب کنید.

کم کردن حساسیت شما و از طرف دیگر درک احساسات شما از طرف همسرتان، قطعاً در کاهش این مشکل نقش دارد.

مشکلات خانوادگی و دردسر های بین زوجین
_درباره دیدگاه همسرتان فکر کنید، هنگامی‌که شما مشغول تدبیر کردن جزییات احساساتی هستید که درباره‌اش حرف می‌زنید دیدگاه و نقطه‌ نظر او را تصور کنید. او از شنیدن این حرف‌ها چه حسی خواهد داشت؟
_زمانی را برای نشستن و صحبت کردن با همسرتان اختصاص داده و تنظیم کنید. سعی نکنید این زمان توأم با انجام کار دیگری مانند بازی با کودکتان، تماشای فیلم و سریال تلویزیونی یا هنگام چک کردن گوشی همراهتان و... باشد. یک ملاقات خصوصی داشته باشید و به‌طور خصوصی به آن ادامه دهید.


_صحبت را با پرسیدن این سؤال که چه چیزی در ذهن همسرتان است شروع کنید. گاهی اوقات اگر اجازه دهید که همسرتان صحبت را شروع کند خطوط ارتباطی بهتر و ساده‌تری بین شما برقرار خواهد شد.


_نظرتان را شفاف بیان کنید و قبل از صحبت کردن فکر کنید. نحوه تعامل مردان و زنان کاملا متفاوت است؛ بنابراین اگر شما آنچه را که مدنظرتان است بخواهید با روش زنانه و دور از هرگونه منطق بیان کنید. همسرتان متوجه آنچه می‌خواهید بگویید نمی‌شود. دیدگاه او را در ذهن خود تصور کنید.


_ موضوع موردنظر و احساسات خود را با در نظر گرفتن حالات روحی همسرتان بیان کنید. این کار تنها از این طریق ممکن است که اجازه دهید همسرتان بفهمد چه چیزی در درون شماست. به‌ این‌ ترتیب او در این موضوع خاص به‌ تدریج به شما نزدیک‌تر خواهد شد و شما نیز همین‌طور.


_حتماً شنونده هم باشید، حرف زدن با همسر تنها به شرطی سودمند خواهد بود که یک گفتگوی دوطرفه باشد. به‌ خوبی به آنچه او می‌گوید گوش فرا دهید. در گفتگو با همسرتان اصلا دنبال شکایت از خانواده همسرتان نباشید به این مسئله بپردازید که چگونه می‌توانید این اختلاف‌نظر ایجادشده را رفع کنید.
کم کردن حساسیت شما و از طرف دیگر درک احساسات شما از طرف همسرتان، قطعاً در کاهش این مشکل نقش دارد. قدری تحمل‌کنید تا به‌ مرور بتوانید استقلال لازم را یافته و به منزل شخصی خودتان بروید. ولی فعلا که در این خانه هستید سعی کنید راهی برای کاهش مشکلات بیابید. با همسرتان یکدل شوید تا بتوانید راه‌حل مناسب بیابید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر