jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۸۲۸۰۲ ۰۴ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۸

قرار است امنیت گوگل کروم که یکی از بهترین و پرطرفدارترین مرورگرهای مخصوص گوشی هوشمند محسوب می‌شود، خیلی بیشتر شود.

بسیاری از شرکت‌ها تلاش می‌کنند که نرم افزار خودشان را در اختیار مخاطبان مختلف قرار دهند. آن‌ها در اختیار مخاطبانی که کامپیوتر و لپ تاپ دارند، نرم افزار قرار می‌دهند و در اختیار کسانی که گوشی هوشمند دارند، اپلیکیشن اندروید و آی.اُ.اس می‌گذارند. گوگل کروم هم مرورگر شرکت گوگل است که هم در قالب نرم افزار و هم در قالب اپلیکیشن به بازار عرضه شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایتنا، برخی از اپلیکیشن‌ها، امکانات و امنیتی که در نسخه موبایل وجود دارد را ندارند و برخی از امکانات موجود در اپلیکیشن‌ها در نرم افزار‌ها وجود ندارد. به عنوان مثال برخی از کارشناسان بر این باور هستند که امنیت نسخه موبایل گوگل کروم از نسخه کامپیوتری آن پایین‌تر است. همین نظرات باعث شد که شرکت گوگل به این فکر بیفتد که نسخه موبایل مرورگر خود را امن‌تر کند تا امنیت آن مثل نسخه کامپیوتر، بالا برود.

یکی از تغییراتی که شرکت گوگل در مرورگر خود اعمال کرده این است که با کمک کاربران بفهمد که وارد شدن در چه وب‌سایتی می‌تواند رمز عبور را به خطر بیندازد. این کار با این هدف انجام می‌شود که گوگل بفهمد رمز عبور در چه وب‌سایت‌هایی در معرض خطر قرار می‌گیرد. البته این بدین معنا نیست که گوگل می‌تواند به نام کاربری و رمز عبور شما پی ببرد.

نسخه موبایل گوگل کروم امن‌تر می‌شود

اتفاقی که می‌افتد این است که وقتی یک رمز عبور با مواردی که در پایگاه داده ذخیره شده ، مطابقت دارد گوگل نه تنها این موضوع را به کاربر اعلام می‌کند بلکه به کاربران پیشنهاد می‌دهد که اشکالات موجود را اصلاح کنند و رمز عبور خود را در سایت‌ها تغییر دهند.

در حال حاضر پایگاه‌های داده به شدت در معرض خطر قرار دارند و به همین خاطر کروم قصد دارد با افزایش امنیت، کاربران خود را در برابر اشکالات و حملات در امان نگه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر