jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۸۵۵ ۱۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۱

محققان پژوهشگاه فناوری استیونز با کشف تفاوت‌های ظریف در نحوه استفاده افراد مبتلا به آلزایمر از زبان، الگوریتمی از هوش مصنوعی را توسعه داده‌اند که بدون نیاز به اسکن گران قیمت یا آزمایش حضوری ، آلزایمر را به درستی تشخیص دهد.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از ایسنا،این نرم افزار نه تنها می‌تواند با بیش از ۹۵ درصد دقت، آلزایمر را با هزینه ناچیز تشخیص دهد؛ بلکه می‌تواند نتیجه گیری خود را توضیح دهد و این ترتیب به پزشکان اجازه ‌دهد تا دقت تشخیص آن را دو بار بررسی کنند.

مدتهاست این نتیجه حاصل شده است که آلزایمر می‌تواند در استفاده از زبان افراد تأثیر بگذارد. افراد مبتلا به آلزایمر معمولاً اسم‌ها را با ضمایر جایگزین می‌کنند و ممکن است از جملاتی طولانی برای گفتن غیر مستقیم احساسات خود استفاده کنند. برای مثال به جای اینکه بگویند من گرسنه‌ام می‌گویند: در معده‌ام احساس بدی را حس می‌کنم چون چیزی نخورده‌ام.

با طراحی سیستم هوش مصنوعی به راحتی این علائم قابل شناسایی و بررسی هستند.محققان طی این مطالعه قادر به تولید نرم افزاری شدند که نه تنها می‌تواند علائم شناخته شده آلزایمر را به طور دقیق شناسایی کند ، بلکه الگوهای زبانی ظریفی را که قبلاً نادیده گرفته شده بود نیز شناسایی می‌کند.

این سیستم همچنین می‌تواند معیارهای جدیدی را که ممکن است در آینده توسط سایر تیم‌های تحقیقاتی شناسایی شوند، در بر گیرد؛ بنابراین با گذشت زمان دقیق تر می‌شود.

محققان این نرم افزار گفتند: ما سیستم خود را به گونه ای شفاف و خوب طراحی کردیم و اگر محققان دیگر نشانگرهای جدید آلزایمر را شناسایی کنند ، ما می‌توانیم به سادگی آنها را در ساختار سیستم خود اضافه کنیم تا نتایج بهتری نیز بدست آوریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر