jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۶۳۲ ۰۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۰

کارشناسان اینترنت بارها توصیه کردند که بهترین راه برای بالا بردن امنیت حساب کاربریتان در حساب‌های مختلف اعم از ایمیل و شبکه‌های اجتماعی فعال کردن تایید هویت دومرحله‌ای است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، هکرها برای دستیابی به رایانه‌ها و حساب‌های آنلاین از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

اگر برای بخش پسورد از یک عبارت استفاده شود احتمال موفقیت کاهش می‌یابد. در عوض استفاده از کلمات و نمادهای خاص، حروف بزرگ و عبارت‌های طولانی می‌تواند مناسب باشد.

فعال کردن تأیید هویت دومرحله‌ای یکی از روش‌های جلوگیری از حمله سایبری است که می‌تواند یک لایه اضافی برای محافظت از حساب را اضافه کند.

یک مورد دسترسی اضافی مانند رمز عبور یکبار مصرف (OTP) که به یک حساب ایمیل یا تلفن همراه ارسال می‌شود می‌تواند از دسترسی هکرها به آن جلوگیری کند.

جلوگیری از استفاده مجدد از گواهینامه‌ها نیز می‌تواند مفید باشد. کاربرانی که از یک رمز عبور برای حساب‌های شخصی و حرفه‌ای خود استفاده می‌کنند، هم شرکت و هم خود را در معرض خطر قرار می‌دهند. برای ایجاد رمزهای قوی و منحصربه‌فرد می‌توانید از مدیر پسورد استفاده کنید.

در این راستا علی‌اصغر زارعی -کارشناس ارشد مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی- اظهار کرد: یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ امنیت، فعال کردن قابلیت تایید هویت دومرحله‌ای در برنامه‌هایی مثل اینستاگرام، توییتر، فیس‌بوک، واتس‌اپ، تلگرام است. و یکی از راه‌ها برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای استفاده از برنامه‌های Authenticator است. روش دیگر برای تایید هویت دو مرحله ای از طریق پیامک است که خیلی از کاربران از این روش استفاده می‌کنند.

وی درباره استفاده از کد آنلاین را از طریق اپلیکیشن Authenticator اظهار کرد: یک نکته بسیار مهم که خیلی از کاربران آن را رعایت نمی‌کنند و هنگام ورود به حساب کاربریشان با مشکل روبرو می شوند، زمانی است که می‌خواهند گوشی‌شان را Reset Factory یا تعویض کنند یا برنامه مورد نظر را حذف و دوباره نصب کنند.

این کارشناس فناوری اطلاعات ادامه داد: یا ممکن است در اثر سرقت گوشی، بخواهند مجدداً برنامه‌های اینستاگرام، فیس‌بوک و توییتر را روی گوشی جدیدشان نصب کنند و وارد اکانتشان شوند؛ اما حساب کاربریشان اجازه ورود نمی‌دهد. در این شرایط کاربران با نصب مجدد اپ Authenticator و دریافت کد جدید هم اجازه ورود به صفحه یا اکانتشان ندارند گاهی ممکن است هرگز دسترسی به اکانتشان را نداشته باشند.

زارعی خاطرنشان کرد: اگر قصد فعال کردن تایید هویت دومرحله‌ایی با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مثل Google Authenticator را دارید، زمانی‌که این اپلیکیشن‌ها را راه‌اندازی می‌کنید و برای اولین بار کد تایید را وارد می‌کنید، برنامه‌هایی مثل اینستاگرام و توییتر به شما تعدادی کد امنیتی نشان می‌دهند. می‌توانید این کدها را یک جا بنویسید یا از آنها اسکرین شات بگیرید تا زمان بروز مشکلات مثل سرقت گوشی، پاک کردن برنامه‌ها یا تعویض گوشی با وارد کردن این کدها به سادگی وارد حساب کاربریتان شوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر