jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۳۹۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۹

شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp با تیرگی روابط سیاسی میان هند و چین پس از درگیریهای مرگبار مرزی، از برنامه های هند برای راه اندازی شبکه‌های ۵G کنار گذاشته شدند.

منابع آگاه اظهار کرده اند هند با استناد بر مقررات سرمایه گذاری به روز شده در ۲۳ ژوییه و اشاره به نگرانیهای امنیت ملی، اجازه حضور شرکتهای چینی در طرحهای راه اندازی شبکه‌های ۵G را نخواهد داد.

وزارت ارتباطات هند مذاکرات درباره راه اندازی آزمایشی شبکه‌های ۵G را که به دلیل قرنطینه ملی به تاخیر افتاده بود، با شرکتهایی شامل بهارتی ایرتل، ریلاینس جیو اینفوکام و ودافون آیدیا ازسرخواهد گرفت.

تصمیم اخیر هند مشابه اقدامات آمریکا، انگلیس و استرالیا است که نسبت به ارتباط شرکتهای چینی با دولت چین ابراز نگرانی کرده اند. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا رسما هر دو شرکت چینی را تهدید امنیت ملی اعلام کرده است.

به گفته مقامات هندی، فرآینده مناقصه ۵G ممکن است به سال آینده بکشد. تصمیم برای ممنوعیت حضور شرکتهای چینی بزودی از سوی دفتر نخست وزیر هند اعلام خواهد شد.

اگرچه هند اوایل امسال به هواوی اجازه داد در آزمایشهای ۵G شرکت کند اما موضعش در برابر شرکتهای چینی پس از اقدامات چین و اختلافات مرزی در اوایل مه سخت گیرانه تر شد. این اختلافات به رویارویی نظامی و کشته شدن ۲۰ سرباز هندی و شماری از سربازان چینی منجر شد.

به گفته نیخیل باترا، تحلیلگر شرکت اینترنشنال دیتا کورپ، زیرساخت مخابرات به بخشی از داراییهای امنیت ملی تبدیل شده و کشورها به دنبال کنترل و ساماندهی آن همانند عملکردشان در بخش آب و برق هستند. اما بازار هند در حال حاضر با مشکلات زیرساختی و رگولاتوری مواجه است و بازار تجهیزات شبکه کوچکی دارد بنابراین چنین تصمیمی، چالشهای هند را پیچیده تر خواهد کرد.

طبق برآورد شرکت آی دی سی، انتظار می رود شرکتهای مخابراتی چهار میلیارد دلار در ایجاد زیرساخت ۵G سرمایه گذاری کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این امر ممکن است دشوار باشد زیرا شرکتهایی شامل بهارتی، ودافون گروپ و حتی شرکتهای دولتی همچنان برای سودآوری شبکه های ۴G فعلی به سختی تلاش می کنند. در شبکه های ۴G وابستگی زیادی به تجهیزات چینی وجود دارد و بستن در به روی شرکتهای هواوی و ZTE ممکن است هزینه های سوییچ به ۵G را حداکثر ۳۵ درصد افزایش دهد./ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر