jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۱۲۷۳۱۰۵   ۱۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۰

یک استارتاپ آمریکایی با ارائه یک فناوری جدید، امکان کنترل از راه دور سگ رباتیک شرکت "بوستون داینامیکز" را با کمک یک دسته پلی استیشن فراهم کرده است.

استارتاپ آمریکایی "فرمانت"(Formant)، فناوری جدیدی ابداع کرده است که به کاربر امکان می‌دهد تا سگ روباتیک شرکت "بوستون داینامیکز"(Boston Dynamics) موسوم به "اسپات"(Spot) را از راه دور و در حالی که در خانه نشسته، کنترل کند. تنها ابزار مورد نیاز برای این کار، ارتباط ثابت اینترنتی است.

این فناوری، راهی برای به نمایش گذاشتن نرم‌افزاری است که امکان کنترل روبات‌های گوناگون را فراهم می‌کند.

"جف لینل"(Jeff Linnell)، مدیرعامل فرمانت گفت: اسپات روبات شگفت‌انگیزی است زیرا نخستین روباتی به شمار می‌رود که می‌تواند مسیر خود را در محیطی ساختاربندی نشده پیدا کند.


در بررسی عملکرد این فناوری، یک کاربر توانست روبات اسپات را از فاصله یک مایلی، از اتاق نشیمن خانه خود و تنها با استفاده از یک دسته پلی‌استیشن کنترل کند تا روبات به گردش کردن در یکی از پارک‌های سان‌فرانسیسکو بپردازد. در همه مدت آزمایش، یک انسان نیز برای بررسی حرکات ربات در کنار آن حضور داشت.

روبات اسپات در اوایل سال جاری، با قیمت ۷۴,۵۰۰ دلار به فروش گذاشته شد و تاکنون از آن در فضاهای در حال ساخت و ساز و حتی بیمارستان‌ها استفاده شده است.

کاربرانی که به کنترل از راه دور روبات علاقه دارند، ابتدا باید فرمی را در وب‌سایت شرکت فرمانت پر کنند./ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها