jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۱۲۷۳۱۰۵ ۱۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۰

یک استارتاپ آمریکایی با ارائه یک فناوری جدید، امکان کنترل از راه دور سگ رباتیک شرکت "بوستون داینامیکز" را با کمک یک دسته پلی استیشن فراهم کرده است.

استارتاپ آمریکایی "فرمانت"(Formant)، فناوری جدیدی ابداع کرده است که به کاربر امکان می‌دهد تا سگ روباتیک شرکت "بوستون داینامیکز"(Boston Dynamics) موسوم به "اسپات"(Spot) را از راه دور و در حالی که در خانه نشسته، کنترل کند. تنها ابزار مورد نیاز برای این کار، ارتباط ثابت اینترنتی است.

این فناوری، راهی برای به نمایش گذاشتن نرم‌افزاری است که امکان کنترل روبات‌های گوناگون را فراهم می‌کند.

"جف لینل"(Jeff Linnell)، مدیرعامل فرمانت گفت: اسپات روبات شگفت‌انگیزی است زیرا نخستین روباتی به شمار می‌رود که می‌تواند مسیر خود را در محیطی ساختاربندی نشده پیدا کند.


در بررسی عملکرد این فناوری، یک کاربر توانست روبات اسپات را از فاصله یک مایلی، از اتاق نشیمن خانه خود و تنها با استفاده از یک دسته پلی‌استیشن کنترل کند تا روبات به گردش کردن در یکی از پارک‌های سان‌فرانسیسکو بپردازد. در همه مدت آزمایش، یک انسان نیز برای بررسی حرکات ربات در کنار آن حضور داشت.

روبات اسپات در اوایل سال جاری، با قیمت ۷۴,۵۰۰ دلار به فروش گذاشته شد و تاکنون از آن در فضاهای در حال ساخت و ساز و حتی بیمارستان‌ها استفاده شده است.

کاربرانی که به کنترل از راه دور روبات علاقه دارند، ابتدا باید فرمی را در وب‌سایت شرکت فرمانت پر کنند./ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر