jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۶۵۹   ۰۷ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۰:۴۹

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه هوای شمال کشور خنک می شود، گفت: اوایل هفته آینده (روزهای شنبه و یکشنبه) نیمه غربی سواحل شمال ۵ تا ۸ درجه کاهش دما دارد و در شرق سواحل و شمال غرب کشور هم سه تا شش درجه دمای هوا کم می‌شود.

هوای شمال کشور خنک می شود

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا ، فریبا گودرزی افزود: بارش ها در این مناطق تا روز دوشنبه هفته آینده با شدت و ضعف ادامه پیدا می کند اما شدید نبوده و مخاطراتی هم را ایجاد نمی کند.

وی اظهار داشت: امروز (پنجشنبه) سواحل دریای خزر و دامنه های البرز مرکزی، (البرز، تهران و سمنان)، برخی از مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور، باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

گودرزی بیان داشت: از فردا (جمعه) تا یکشنبه هفته آینده با ریزش هوای خنک از عرض های بالاتر برروی سواحل، استان های گیلان، اردبیل و زنجان، بخش هایی از شمال غرب کشور بارش ها تقویت می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: همچنین در شرق سواحل دریای خزر و دامنه البرز مرکزی مانند قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده گاهی رعد و برق را در این مدت داریم.

وی با اشاره به اینکه دوشنبه هفته آینده هم بارش خفیف در این مناطق ادامه دارد، گفت: امروز و فردا سواحل شرقی و شنبه هفته آینده سواحل غربی دریای خزر مواج و متلاطم است.

ورزش باد شدید در نوار شرقی کشور

گودرزی به ورزش باد شدید در نوار شرقی کشور اشاره کرد و گفت: از امروز تا اواسط هفته آینده، باد شدید در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و شرق کرمان داریم که احتمال وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی تهران، گفت: امروز در تهران، کمی ابری و گاهی وزش باد داریم و ۳۵ درجه هم پیشینه دمای تهران خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: