سبد غذایی جدید تا قبل از عید توزیع می شود

آخرین وضعیت حذف یارانه دهک‌های پر درآمد

معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه در مورد وضعیت فهرست حذف یارانه دهک‌‌های پردرآمد گفت: امسال برای حذف این یارانه‌ها زیاد پیش نرفتیم و همان حدود ۴ میلیون نفر را حذف کردیم و برای ادامه راه هم طبق قانون عمل می‌کنیم.
کد خبر: ۱۰۰۷۶۰۷
آخرین وضعیت حذف یارانه دهک‌های پر درآمد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، احمد میدری گفت: قرار نیست کسی از لیست توزیع بسته های حمایت غذایی حذف شود.ما هیچ مددجویی را حذف نکردیم، معمولا بخشی از مددجویان توانمند و از چرخه حمایتی خارج می شوند.

وی افزود: ما هیچ شخصی را حذف نمی کنیم و طبق فهرستی که سازمان بهزیستی و کمیته امداد به ما معرفی کرده، بن‌ کارت های اعتباری حمایت غذایی را توزیع می کنیم.

میدری از توزیع یک سبد دیگر حمایت غذایی خبر داد و گفت: دولت نامه زده و قرار است یک سبد حمایت غذایی دیگر قبل از عید نوروز هم توزیع شود.

آخرین وضعیت فهرست یارانه بگیران

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد آخرین وضعیت فهرست یارانه بگیران و حذف یارانه دهک‌‌های پردرآمد گفت: امسال برای حذف این یارانه‌ها زیاد پیش نرفتیم و همان حدود چهار میلیون نفر را حذف کردیم.

وی تصریح کرد: برای ادامه راه هم طبق قانون عمل می کنیم، البته روش تغییر کرده و مطرح کردنش در بین مردم مشکل بود چون باید اول پیامک به افراد ارسال می کردیم و اگر اعتراضی نداشتند اقدام به قطع یارانه می کردیم و شماره های تلفن همراه هم بعضا ایراد داشت و غلط بود که این موضوع سختی هایی ایجاد کرده است.

توزیع کارت الکترونیکی برای کشاورزان در بانک‌های توسعه،تعاون و رفاه

میدری به یکی از برنامه های حمایتی جدید وزارت رفاه نیز اشاره کرد و گفت: کشاورزان سه استان خراسان شمالی، گلستان و سیستان و بلوچستان را تحت پوشش توزیع کارت الکترونیکی بردیم که اکنون در مرحله پایلوت است.

وی افزود: بر اساس این طرح کشاورزان محصولاتشان را به فروشگاهها و تعاونی ها می دهند و وجه آن را بانک های توسعه، تعاون و رفاه تقبل می کنند و پس از 9 ماه تعاونی پول را به بانک برمی‌گرداند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هر کدام از بانک های توسعه تعاون و رفاه 10 میلیارد تومان در هر استان اعتبار گذاشتند و هرکدام از استان ها تا کنون حدود 1500 نفر را معرفی کرده اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها