jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۰۶۹۹۰   ۰۹ اسفند ۱۳۹۵  |  ۲۱:۲۸

هزینه سبد معیشت خانوار به عنوان یکی از معیارهای تعیین مزد سال آینده در جلسه امروز ستاد مزد و با توافق سه نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت ٢ میلیون و ٤٨٩ هزارتومان تعیین شد.

حداقل هزینه معیشت کارگران تعیین شد

به گزارش جام جم آنلاین، عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفت و گو با مهر ضمن اعلام این خبر، با اشاره به جزئیات جلسه عصر امروز ستاد مزد ۹۶ برای تعیین هزینه سبد معیشت زندگی کارگران برای سال ۹۶ گفت: بعد از ۸ جلسه بررسی های آماری در کارگروه تخصصی مزد با استناد به آمار و اطلاعات دریافتی از مراجع رسمی آماری، در نهایت توافق گروه های کارگری، کارفرمایی و نماینده دولت هزینه سبد معیشت خانوار برای تعیین مزد سال آینده تعیین شد.

وی با بیان اینکه میانگین تعداد اعضای خانوار برای تعیین هزینه سبد معیشت خانواده ۳.۵ نفر در نظر گرفته شد، افزود: بر این اساس با توافق شرکای اجتماعی حداقل هزینه سبد معیشت برای یک خانواده ۳.۵ نفره برای سال آینده ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد.

علی خدایی ادامه داد: این نرخ با در نظر گرفتن حداقل قیمت ها در تمام اقلام تعیین شده است.

این فعال کارگری گفت: امسال برای نخستین بار پیش از تعیین مزد سالانه، با توافق شرکای اجتماعی هزینه سبد معیشت زندگی کارگران مورد بررسی قرار گرفت تا حداقل دستمزد سال آینده بر اساس ماده ۴۱ قانون کار تعیین شود.

خدایی تصریح کرد: خروجی جلسات ستاد مزد برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده جهت تصمیم گیری به شورای عالی کار ارائه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یك حمال
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
حالا حقوقها چقدر اضافه میشه؟ 10 درصد یعنی حقوق 812 هزارتومانی میشه 900 هزار تومان .این سبد معیشت برای كارگر نون شب نمیشه .خود كارگر بهتر از شما میداند در ماه زندگیش چقدر هزینه دارد
۰
۰
حقوق بگیر
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
این سبد معیشتی چی هست حالا؟
۰
۰
كارگر
Germany
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
سبد معیشتی به نوعی سبد میگویند كه نمایندگان كارگران آخر هر سال جهت نگهداری حقوق سال آینده كارگران برای آنها می بافند .
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
حالا حداقل حقوق خواهد شد ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان؟
۰
۰
میثم
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
٢ میلیون و ٤٨٩ هزارتومان?!
بخاطر هزار تومان نشده 2 میلیون و 490
كارشناسیاتون هم خنده داره
۰
۰
كارگر
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
امیدوارم تصمیم گیرندگان تعیین مزد در شورای عالی كار خود را به جای یك كارگر ببینند و شرایط معیشت كارگران شرایط تورم افسارگسیخته را هم ببینند از همه مهم تر خدا را درنظر بگیرن ودعای خیر برای خود باقی بگذارند
۰
۰
حمال
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
هر خانواده 3.5 نفر ؟؟؟ سیاست افزایش جمعیتی چی میشه خانواده 6 نفری؟؟
۰
۰
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
سلام
خدا كنه كه دستمزد ما هم بالا بره ما كه نیروی شركتی هستیم با ما مثل اتباع خارجی رفتار میشه اما اگه حقوق ما هم اضافه بشه كارفرما ها هم با ما یه جوری رفتار میكنن كه از زندگیمون پشیمون بشیم چون این رفتارها رو داریم الان می بینیم
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر