سیما - پشت صحنه - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

پشت صحنه
شروع روز با مهربانی

پشت صحنه برنامه صبحگاهی«مهربان‌باشیم»

شروع روز با مهربانی

۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰

«مهربان‌باشیم» از آن برنامه‌هایی است که با حال و هوای ویژه صبحگاهی هر روز ساعت7 با دو گروه برنامه ساز  از رادیو معارف شنیده می‌شود. در این گزارش هم سراغ یکی از این گروه‌ها رفتیم و از شکل‌گیری و ماجراهای این برنامه صبحگاهی  گفتیم و شنیدیم. تهیه کنندگی بخشی از این برنامه را روح ‌ا... اسماعیلی به عهده دارد و رضا ملایی هم گوینده آن است.

ببینید | پشت‌ صحنه ماجراهای «خانه ما»

ببینید | پشت‌ صحنه ماجراهای «خانه ما»

۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳

یکی از رئالیتی‌ شوهای ایرانی است که با پخش از شبکه‌ های تلویزیونی،‌ این ژانر برنامه‌سازی را بیش از پیش میان مخاطبان به محبوبیت رساند.

«میدون» فرصتی برای همه

گزارش جام‌جم از پشت صحنه یک مسابقه تلویزیونی

«میدون» فرصتی برای همه

۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱

اگر فکر می‌کنید ایده یا کسب و کار خوبی دارید و به دنبال سرمایه‌گذار می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم بیننده سری جدید مسابقه «میدون» از شبکه سه باشید.

تقابل خیر و شر در جنوب شهر

گزارش جام‌ جم از پشت صحنه مجموعه «حکم رشد»

تقابل خیر و شر در جنوب شهر

۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶

بوستان ولایت، بیشتر از این‌که مکانی برای تفریح و تفرج باشد، سال‌هاست به لوکیشن سریال‌های مختلفی تبدیل شده است. می‌توان گفت کم‌کم این بوستان دارد به شهرک سینمایی تبدیل می‌شود و هر نقطه از آن را در برنامه‌ها، مسابقات و سریال‌ها و فیلم‌های بسیاری دیده‌ایم.

ماجراهای عکاس تازه‌وارد

روایت‌های یک خبرنگار

ماجراهای عکاس تازه‌وارد

۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷

ما خبرنگارها از هر اتفاق کوچکی هم می‌توانیم ماجرای جالب و خواندنی و شنیدنی بسازیم. شاید به همین دلیل است که نویسنده‌ها و کارگردان‌هایی که اغلب در سینما و تلویزیون آدم‌های موفقی هستند، سابقه روزنامه‌نگاری دارند و همین دید وسیع و ذهن خلاق باعث می‌شود در هر حوزه‌ای که قدم می‌گذارند، موفق ‌شوند.

مصاحبه غیرمنتظره

روایت‌های یک خبرنگار

مصاحبه غیرمنتظره

۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶

ذهن آماده و پرسشگر جزو خصیصه‌هایی است که باید در وجود یک خبرنگار باشد اما خبرنگار هم آدم است و از بشر جایزالخطا نمی‌توان انتظار داشت همیشه و همه جا با اوج توانایی‌اش ظاهر شود. برای من هم پیش آمده است.

۲۵ سال با جشن مردمی رمضان

برنامه‌ای که سال‌هاست روی آنتن است

۲۵ سال با جشن مردمی رمضان

۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱

رمضان، ماهی که بهار قرآن است و درعین‌حال بهار بسیاری از شکفتن‌های نو به نو هم هست. ماهی که بسیاری از مردم از هر طیف و طبقه‌ای دوست دارند از دم‌دم‌های افطار تلویزیون را روشن کنند و با هر شبکه‌ای حال‌وهوای خود را با ماه مبارک کوک کنند. برنامه‌هایی که از لحظه افطار شروع می‌شوند و تا پاسی از شب ادامه دارند. «جشن‌رمضان» یکی از همین برنامه‌هاست که هرساله ساعاتی پس از افطار روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. این بیست‌وپنجمین سالی است که جشن‌رمضان روی آنتن شبکه دو می‌رود و جزو پرقدمت‌ترین برنامه‌هایی است که این ماه را برای نیکوکاری و کار خیر جشن می‌گیرد.

اجتماع آدم‌ها زیر پوست شهر

یک شب با عوامل «آدم‌های خوب شهر»

اجتماع آدم‌ها زیر پوست شهر

۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴

به نظر شما آدم‌های خوب شهر چه کسانی هستند؟ حتما می‌گویید همان آدم‌هایی که مدام در حال انجام کارهای خیر هستند و می‌کوشند منافع دیگران را به منافع خودشان ترجیح دهند. ما پاسخ روشن‌تر و دقیق‌تری برای شما داریم. شبکه دو از ماه رمضان ۱۳۹۸ برنامه‌ای با عنوان «آدم‌های خوب شهر» به تهیه‌کنندگی علی اکبر کریمی روی آنتن دارد که در این برنامه سراغ افرادی می‌رفت که تلاش می‌کردند آدم‌های خوبی باشند و در حد بضاعت به دیگران خوبی کنند اما در سری جدید این برنامه که با اجرای محمد سلوکی هر شب حوالی ساعت‌۱۹ پخش می‌شود ‌در کنار تغییر مجری برنامه که کاظم احمدزاده بود، اتفاق تازه‌ای را رقم زدند و حرکتی را انجام داده‌اند که به یک پویش جدید تبدیل شده‌است و در صورت ادامه داشتن می‌تواند به‌شدت تاثیرگذار و مفید باشد. حتما سوال می‌کنید چه اتفاقی؟ عجله نکنید. برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌کنیم در گزارش جام‌جم از پشت صحنه برنامه و گفت‌وگو با علی اکبر کریمی، تهیه‌کننده و محمد سلوکی، مجری همراه ما باشید. شاید شما هم بعد از خواندن این گزارش و تماشای برنامه دلتان بخواهد جزو آدم‌های خوب شهر خودتان باشید.

قهر چهره‌ها

روایت‌های یک خبرنگار

قهر چهره‌ها

۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

خبرنگاران همیشـــه حــاضر در صــحــنــه هستند و تلاش می‌كنند تا كارشان را به‌نحو مطلوب انجام دهند اما گاهی اتفاقات غیرمنتظره‌ای وجود دارد كه از آن بی‌خبر هستیم. یكی از این روایت‌ها، مربوط به روزی بود كه در خبرگزاری مشغول به‌كار بودم.

نیازمندی ها