jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۹۹۸۸۳۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۳:۴۸

نوشیدن چای داغ خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهد.

تاثیر چای و دیگر نوشیدنی‌های داغ در شیوع سرطان مری

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اسپوتنیک، نوشیدنی محبوب چای مدتی است در تیراس حملات بسیاری از کاربران در فضای مجازی قرار گرفته است. با این که بسیاری از کاربران اعتقاد دارند که نوشیدن چای داغ منجر به صدمه به دستگاه گوارش می شود ولی نظر برخی کاربران اینترنتی در این رابطه نیز کاملا متفاوت است.

یکی از کاربران در این رابطه نوشت:" اینم بگم احتمالش خیلی زیاده بزودی سرطان مری بگیرم بسکه چای داغ داغ میخورم. ولی چای رو باید داغ داغ خورد حتی اگه سرطان بگیری"


کاربر دیگری با گله از ضرر های کشف شده در مورد چای گفته است:


" چای داغ و سوزان (سرطان مری) چای سرد (سنگ کلیه) چای قبل ازخوردن صبحانه (سوءهاضمه) چای بسیار غلیظ (کم خونی) چایی بلافاصله بعداز غذا (پوکی استخوان)"

در کل کاربران بسیاری این خبر را به عنوان یک هشدار در میان دوستان و دیگر کاربران منتشر کرده و از خطرات ناشی از بروز نوشیدن چای داغ آگاهی می دهند.

نوشیدن چای داغ ممنوع

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، ساکنان مناطقی که مردم آن به نوشیدن چای داغ عادت دارند، بیماری سرطان مری رایج تر است. آنچه که معلوم است این است که گذشته از نوشیدنی چای، هرگونه نوشیدنی مایع دیگری همچون سوپ، شیر، آب و آش که به صورت داغ نوشیده شود، می تواند به دستگاه گوارش انسان صدمه بزند. محققان می گویند که دستگاه گوارش انسان برای دریافت غذا و مایعات بیش از حد داغ شکل نگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر