jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۹۹۸۸۳۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۳:۴۸

نوشیدن چای داغ خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهد.

تاثیر چای و دیگر نوشیدنی‌های داغ در شیوع سرطان مری

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اسپوتنیک، نوشیدنی محبوب چای مدتی است در تیراس حملات بسیاری از کاربران در فضای مجازی قرار گرفته است. با این که بسیاری از کاربران اعتقاد دارند که نوشیدن چای داغ منجر به صدمه به دستگاه گوارش می شود ولی نظر برخی کاربران اینترنتی در این رابطه نیز کاملا متفاوت است.

یکی از کاربران در این رابطه نوشت:" اینم بگم احتمالش خیلی زیاده بزودی سرطان مری بگیرم بسکه چای داغ داغ میخورم. ولی چای رو باید داغ داغ خورد حتی اگه سرطان بگیری"


کاربر دیگری با گله از ضرر های کشف شده در مورد چای گفته است:


" چای داغ و سوزان (سرطان مری) چای سرد (سنگ کلیه) چای قبل ازخوردن صبحانه (سوءهاضمه) چای بسیار غلیظ (کم خونی) چایی بلافاصله بعداز غذا (پوکی استخوان)"

در کل کاربران بسیاری این خبر را به عنوان یک هشدار در میان دوستان و دیگر کاربران منتشر کرده و از خطرات ناشی از بروز نوشیدن چای داغ آگاهی می دهند.

نوشیدن چای داغ ممنوع

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، ساکنان مناطقی که مردم آن به نوشیدن چای داغ عادت دارند، بیماری سرطان مری رایج تر است. آنچه که معلوم است این است که گذشته از نوشیدنی چای، هرگونه نوشیدنی مایع دیگری همچون سوپ، شیر، آب و آش که به صورت داغ نوشیده شود، می تواند به دستگاه گوارش انسان صدمه بزند. محققان می گویند که دستگاه گوارش انسان برای دریافت غذا و مایعات بیش از حد داغ شکل نگرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر