یک مقام اروپایی خبر داد:

حضور بیش از ۱۵۰۰ داعشی در اروپا

رئیس هماهنگی طرح مبارزه با تروریسم اتحادیه اروپا با اشاره به بازگشت ۱۵۰۰ شهروند اروپایی عضو داعش به قاره سبز اعلام کرد که دستکم بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تن دیگر از این افراد هنوز در سوریه و عراق هستند.
کد خبر: ۹۷۶۶۷۱
حضور بیش از ۱۵۰۰ داعشی در اروپا

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، گیلز دکرچو بر اساس اسنادی گفت که یک سوم از ۵۰۰۰ اروپایی سفر کرده به سوریه و عراق که از سوی گروه های تروریستی مورد شستشوی مغزی قرار گرفته اند اکنون به اروپا بازگشته اند.

در توضیح این آمار ارائه شده گفت که تروریست های بازگشته به اروپا دو نوع هستند: اکثریت آنها که از طریق دریا بازگشته اند، و آنهایی که به منظور انجام ماموریتی خاص به اروپا بازگردانده شده اند که عمده نگرانی ها هم مربوط به همین بخش است.

در آمار ارائه شده از سوی «گیلز دکرچو» ضمن تاکید بر اینکه هنوز بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ شهروند اروپایی عضو داعش هنوز به اروپا بازنگشته و در عراق و سوریه باقی مانده اند، آمده است: بخشی مهمی از تروریست های خارجی مرتبط با داعش در لیبی نیز ممکن است از روابط خانوادگی خود استفاده کرده تا به اروپا بازگردند.

بر اساس گزارش یاد شده، حتی زنان اروپایی و کودکانی که در مناطق تحت اشغال داعش متولد شده اند نیز، از آنجائیکه افکاری افراطی پیدا کرده اند، خطری بزرگ به حساب می آیند.

گفته می شود حتی با اینکه داعش استفاده از شبکه های اجتماعی مانند «واتس اپ» را بنا به دلایل امنیتی برای کاربران خود ممنوع کرده است، تروریست های بازگشته به اروپا هنوز از طریق شبکه های اجتماعی با فرماندهان ارشد داعش در ارتباط هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها