شهردار تهران با حضور در شهر ری با اشاره به پروژه های نیمه تمام این شهرستان مثل پل سه راه تقی آباد، مجموعه فرهنگی برج طغرل و خط شش مترو، بر لزوم پیگیری برای تکمیل هرچه سریعتر این پروژه ها تاکید کرد.
کد خبر: ۹۵۰۹۸۸
هر کیلومتر مترو چقدر خرج دارد؟

به گزارش جام جم آنلاین، محمد باقر قالیباف شهردار تهران جهت سرکشی از چند طرح عمرانی و برگزاری جلسه با شهردار و دبیران شورایاری منطقه ۲۰ تهران چهارشنبه ۷مهر در سفری یک روزه به شهر ری آمد.

وی به همراه سید احمد صفوی، شهردار منطقه۲۰، طی بازدید میدانی از سوله بحران محله ۱۳ آبان و میدان میوه تره بار شهر ری بازدید کرد.

شهردار تهران در ادامه سفر یک روزه به شهرری در جلسه تصمیم گیری مجمع مشورتی با نمایندگان تعیین شده نواحی این منطقه شرکت کرده و طی گفتگو با دبیران محلات نواحی به بررسی مشکلات محلات پرداخت.

قالیباف در این جلسه به نقش و اهمیت شورایاری ها در پایتخت اشاره کرد و گفت: هم اکنون تهران تنها شهر در کشور است که شورایاری ها در آن شکل گرفته و تثبیت شده اند.

وی در خصوص جدایی ری از تهران اظهار داشت: طی چند سال گذشته بحث جدایی ری از تهران مطرح شده است که ما باید در جهت منافع مردم بکوشیم و آنچه که به صلاح مردم است، اجرا کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه در صورت جدایی ری از تهران، مردم شهر ری از امکانات زیرساختی شهرداری تهران محروم خواهند شد، ادامه داد: خط شش مترو با حدود هفت کیلومتر طول، به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) امتداد پیدا کرده و تا سال دیگر این پروژه به اتمام می رسد، هزینه ساخت هر کیلومتر مترو ۲۵۰ میلیارد تومان است که تا سال آینده هزار و ۵۰۰میلیارد تومان تنها در حوزه مترو ری هزینه خواهد شد.

قالیباف با اشاره به پروژه های نیمه تمام شهر ری مثل پل سه راه تقی آباد، مجموعه فرهنگی برج طغرل و خط شش مترو، بر لزوم پیگیری برای تکمیل هرچه سریعتر این پروژه ها تاکید کرد.

در این جلسه که در محل سالن جلسات شهرداری منطقه ۲۰ برگزار شد، اکبری، وهابی، رستمعلی، پیرانه، سبزعلی، باقری و قبادی به عنوان نمایندگان نواحی منطقه ۲۰، مشکلات ناحیه و محله خود را بیان کردند.

رضا فغانی - خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
لادن
-
۱۵:۳۴ - ۰۸ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
حواستون باشه كه چندین برابر هزینه ی واقعی احداث مترو به جیب از ما بهتران میره ، یادتون نره از قلم نندازین

نیازمندی ها