jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۹۴۶۶۲۳   ۲۸ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۲:۱۶

معمولا تصور می‌شود احتمال سکته برای جوانانی که از شرایط سلامت نسبتا خوبی برخوردار هستند وجود ندارد، اما کارشناسان می‌گویند، سکته می‌تواند در هر سنی اتفاق بیفتد. به گفته محققان، در سال‌های اخیر وقوع سکته در میان جوانان در حال افزایش است.

سکته و علائمی که باید جدی گرفته شود

به گزارش جام جم آنلاین ، براساس گزارش انجمن قلب آمریکا فاکتورهای سلامت مثل پرفشاری خون از عوامل افزایش سکته قلبی درمیان جوانان به شمار می‌آید. به گفته محققان مرکز پزشکی دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس، بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، موضوع نگران‌کننده‌ای که در این زمینه وجود دارد، این است که 73 درصد افراد زیر 45 سال، در صورت تجربه علائم سکته، به جای مراجعه سریع به بیمارستان، رویکرد به انتظار نتیجه نهایی ماندن را اتخاذ می‌کنند، تصمیمی که می‌تواند فاجعه‌بار باشد، زیرا سه ساعت اولیه بروز علائم، زمان حیاتی درمان به شمار می‌آید.

اما علائم اولیه هشدار‌دهنده سکته که باید به آنها توجه شود، چیست؟ دو نشانه کلیدی عبارت است از شروع ناگهانی سرگیجه و سردرد شدید. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز می‌گویند، این دو علامت از نشانه‌های بارز بویژه در زنان زیر 45 سال است که گاهی با سکسکه یا حالت تهوع همراه می‌شود. دکتر لیبسکایند می‌گوید، علائم دیگری نیز هست که باید مورد توجه قراربگیرد؛ از جمله ازدست دادن توانایی صحبت کردن، تغییر میزان دید، توان و حواس بدن.

بی‌شک اگر ترکیبی از این علائم در فردی مشاهده شود، احتمال خطر بیشتری وجود دارد. همچنین به گفته کارشناسان، علائم سکته برای فرد غیرمعمول هستند. به عنوان مثال، درد گردن یا تشنج و افتادن ناگهانی که بتازگی پیش آمده است، از مواردی است که باید جدی گرفته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها