jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۹۱۳۳۶۳ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۴

هر ساله میلیون‌ها تن زباله در سواحل دریا رها می‌شود و جریان آب انواع زباله‌ها را بین مناطق مختلف ساحلی جابه‌جا می‌کند. این زباله‌ها نه‌تنها موجب زشت شدن منظره طبیعی می‌شوند، بلکه ضررهای زیادی برای محیط‌زیست دارند.

رباتی برای رفت و روب ساحل

به گزارش جام جم کلیک ، شاید بتوان از ربات‌ها برای حل این مساله استفاده کرد؛ این فکری بود که به ذهن یک تیم جوان و نوآور کانادایی رسید و به‌این‌ترتیب فرآیند طراحی و ساخت این ربات رفتگر ساحل را آغاز کردند. این ربات بیشتر برای مناطق ساحلی که دسترسی به آن دشوار است مناسب خواهد بود.

این ربات که می‌تواند اشیایی به بزرگی بطری آب یا لیوان را بردارد، سبب افزایش سرعت فرآیند پاکسازی خطوط ساحلی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر