jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۹۰۵۲۴۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

ازدواج و آغاز زندگی مشترک شاید ابتدا یک رویای شیرین به نظر بیاید، ولی همین رویا سختی‌ها و مشکلات خودش را به همراه دارد. معمولا زن و شوهر با آغاز زندگی مشترک به شکل جدی شاهد برخورد یا همنشینی اندیشه‌ها و روش‌هایشان با فرهنگ‌های نه چندان شبیه به هم خواهند بود.

اختلاف سلیقه‌ها و عقاید و مشکلاتی ازاین قبیل در زندگی زناشویی در سال‌های اول ازدواج ممکن است زن و مرد را کمی با سختی‌هایی مواجه کند و همین موضوع گاهی اوقات باعث دلسردی آنها از زندگی مشترک می‌شود. برای همین اگر آنها با آگاهی کامل و آموزش‌های لازم وارد دنیای متاهلی شوند، کمتر با تنش و دلسردی در زندگی زناشویی مواجه می‌شوند. معمولا سالهای نخست زندگی مشترک زوج‌های جوان، به دلیل تفاوت موجود میان فرهنگ‌ها و ارزش‌هایی که میان آنها وجود دارد، دوران بحران زندگی زناشویی به حساب می‌آید. به طوری که بیشترین مشکلات زوج‌ها در سال‌های اول زندگی مشترک رخ می‌دهد. بنابراین با وجود چنین شرایطی، اهمیت آموزش پیش از ازدواج جوانان برای پذیرش این تفاوت‌ها و مسئولیت‌های زندگی را بیشتر می‌کند. زوج‌ها باید این را بدانند که تخریب‌های روانی ناشی از طلاق بسیار زیاد ، ماندگار و بسیار سنگین خواهد بود. برای همین آنها نباید تصور کنند با طلاق می‌توانند به مشکلات خود پایان دهند.

دکتر تاجیک اسماعیلی - روان‌شناس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر