jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۰۴۸۲۴ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۳۲

ایالات متحده آمریکا به عنوان یک قدرت سلطه‌گر، مداخله‌جو و متجاوز، به کشورهای مختلف در اقصی نقاط جهان، خسارت‌های جبران‌ناپذیری وارد کرده است.

رسیدگی به جنایات آمریکا نیازمند پیگیری انقلابی

آمریکا در برخی کشورها با کودتا، حکومت مردمی و قانونی آن کشور را ساقط کرده و زمینه‌ساز استقرار حکومت‌های استبدادی و دیکتاتوری شده؛ به بعضی کشورها تجاوز نظامی کرده و علاوه بر به خاک و خون کشیدن مردم، خسارت‌های مادی جبران‌ناپذیری به آن کشورها وارد کرده و با حمایت از رژیم‌های متجاوز یا گروه‌های تروریستی خسارت‌های جبران‌ناپذیری به بعضی کشورها زده است.

بسیاری از این موارد مشمول حال ملت ایران هم شده که از جمله آنها می‌توان به حمایت آمریکا از منافقین و 17 هزار شهید ترور در ایران یا حمایت از صدام در هشت سال جنگ تحمیلی، کودتای 28 مرداد 32 که باعث سقوط یک دولت مردمی و استقرار یک دیکتاتوری 35 ساله در ایران شد و نیز کودتای نوژه اشاره کرد.

آمریکا برای این اقدامات باید پاسخگو باشد و دولت جمهوری اسلامی ایران باید به‌طور جدی، برای تک تک این دخالت‌ها و جنایت‌ها و تجاوزات و خیانت‌ها در حق ملت ایران، در نهادهای بین‌المللی، پرونده حقوقی باز کرده و برای احقاق حقوق ملت ایران تلاش کند.

در همین راستا نمایندگان محترم مجلس طرحی را با بیش از 200 امضا تهیه کرده‌اند که دولت را ملزم می‌کند برای تمام مداخلات آمریکا در ایران و خسارت‌های جبران‌ناپذیری که به کشور ما وارد کرده است در نهادهای حقوقی بین‌المللی، پرونده قضایی تشکیل دهد و حقوق ملت ایران را به لحاظ قضایی دنبال کند.

در پسابرجام شاهدیم که آمریکایی‌ها برای دزدی اموال ملت ایران، پرونده‌های دروغین می‌سازند و هر چند وقت یک‌بار شاهد یک سرقت از اموال مردم کشورمان هستیم؛ سوال اینجاست که در چنین شرایطی چرا آمریکا نباید پاسخگوی این همه تجاوز و خیانت باشد و چرا آنها نباید خسارت‌های این همه جنایت در حق ملت ایران را جبران کنند؟ بنابراین طرح نمایندگان دولت را ملزم می‌کند که برای تک‌تک این خیانت‌ها و تجاوزات و خسارات، پرونده حقوقی باز کرده و حقوق ملت ایران را پیگیری کند.

البته راه‌های حقوقی و قضایی مسیرهای خودش را دارد و کارشناسان خبره و معتقد و مقید به حقوق ملت ایران باید در این مسیر به دولت کمک کنند. دولت هم باید با نگاه انقلابی برای احقاق حقوق ملت ورود کند و با تشکیل تیم حقوقی قوی، اسناد و مدارک این خسارات را جمع آوری کرده و به‌طور جدی پیگیر حقوق ملت ایران باشد.

سید حسین نقوی‌حسینی - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

 در شرایط ویژه و سخت علی‌القاعده دولت‌ها باید تحرک ویژه از خود نشان بدهند. چون در سایه تحرکات و فعالیت بیشتر و فوق‌العاده است که می‌توان بر مشکلات فائق آمد و در عرصه معضلات موجود گره‌گشایی کرد.دو عامل جلوی تحرک ویژه را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد مسوولان و مدیران تحرک فوق‌العاده داشته باشند.یکی از این عوامل، تعلقات است.

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

مقامات سیاسی آمریکا حرف از مکانیسم ماشه می‌زنند و می‌گویند تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه پیدا کند. این در حالی است که آمریکا رسما از برجام خارج شد و دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی در این زمینه صادر کرد و این سند در سایت کاخ سفید وجود دارد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر