jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۹۰۴۵۱۳ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۹:۰۶

کمپانی خودروسازی هیوندا از روبات اسکلتی جدیدی پرده برداشت که می توان آن را در زمینه های مختلفی همچون کاربردهای نظامی و یا خط تولید کارخانه ها مورد استفاده قرار داد.

هیوندا از روبات پوشیدنی خود رونمایی کرد + عکس

این روبات به گونه ای طراحی شده است که افراد می توانند آن را همانند لباس، بر تن کرده و از قدرت آن برای بلند کردن اجسام سنگینی حتی بیشتر از 100 کیلوگرم بهره گیرند. حتی می توان اجسام سنگین را از پله ها و با کمترین فشاری به بدن بالا برد.

هیوندا در بیانیه ای در این خصوص عنوان کرد:"این روبات پوشیدنی برای کاربردهای تجاری مختلفی طراحی شده و توسط مهندسان این شرکت در دست توسعه است. همچنین می توان از این روبات برای تقویت قدرت و توان در افراد معلول و یا مسن که از توانایی کمی برای راه رفتن و یا انجام کارهای روزمره خود برخوردارند استفاده کرد."

هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص این روبات منتشر نشده اما به نظر می رسد که بوسیله پلتفرم H-LEX این کمپانی که سال گذشته رونمایی شد، طراحی و توسعه یافته است و به گفته این شرکت کره ای، به زودی اسکلت های پوشیدنی در بسیاری از کارخانه های دنیای مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ناگفته نماند که هیوندا در عرضه اسکلت های پوشیدنی تنها نیست و اخیراً شنیده شده که کمپانی پاناسونیک نیز در حال ساخت و توسعه روباتی نسبتاً مشابه است که برای بالابردن قدرت پاهای افراد طراحی شده است.

با این حال، همکاری کمپانی های خودروساز با بزرگان دنیای فناوری و ورود آن ها به این حوزه می تواند نویدبخش آینده ای مملو از محصولات و دستگاه های مفید و کاربردی برای ما انسان ها باشد.

منبع: تک شات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر