jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۴۴۳۳ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۷:۵۴

حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای شهادت یکی از فرماندهان ارشدش به نام مصطفی بدرالدین را در سوریه تائید کرد. برخی علت شهادت این فرمانده را بمباران هوایی هواپیماهای رژیم صهیونیستی و برخی علت آن را انفجار اعلام کرده‌اند.

اهداف مشترک « تکفیری - صهیونیستی »

فرمانده ارشد حزب الله لبنان که به ذوالفقار حزب الله معروف بود برای مبارزه با گروه‌های تکفیری- تروریستی به سوریه رفته بود.

مصطفی بدرالدین از جمله فرماندهان حزب الله بود که در لیست ترور رژیم صهیونیستی قرار داشت و موساد، سازمان امنیتی این رژیم نقشه ترور وی را در دستور کار داشت.

از این روست که بعد از شهادت وی بلا فاصله گمانه زنی‌ها در باره نقش تل آویو در اقدام برای ترور ذوالفقار حزب الله شکل گرفت و شهادت وی نتیجه عملیات رژیم صهیونیستی اعلام شد. از سوی دیگر یکی از اهداف گروه‌های تکفیری از میان برداشتن این فرمانده موثر از سر راه خود بود.

آنچه در این شرایط و با توجه به تحولات سوریه آشکار و مسلم است پیوند منافع گروه‌های تکفیری با منافع رژیم صهیونیستی است.

این پیوند به خوبی آشکار می سازد که گرچه گروه‌های تکفیری با عناوینی اسلامی و ادعای دفاع از ارزش‌های اسلامی اقدامات و عملیات خود را به پیش می برند، اما کاملا در مسیر سیاست‌ها، اهداف و منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا در خاورمیانه گام بر می‌دارند و به صورت ابزاری در چارچوب سیاست‌های آنها عمل می کنند.

دکتر حاکم قاسمی - استاد دانشگاه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر