jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۳۳۸۹ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۵:۴۸

بنیاد پژوهشی "سیاست خاور نزدیک" در واشنگتن، پیش‌بینی کرد که جانشین ولیعهد عربستان، فرزندِ پادشاه سابق عربستان را برکنار کند.

قربانیِ بعدیِ بن سلمان کیست؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "سایمون هندرسون" پژوهشگر آمریکایی و مدیر برنامه خلیج فارس و سیاست انرژی در بنیاد سیاست خاورنزدیک در واشنگتن، گفت: امکان دارد که محمد بن سلمان، در آیندۀ نزدیک، شاهزاده متعب بن عبدالله، وزیر گارد ملی سعودی را هدف قرار بگیرد. متعب، هم پیمان محمد بن نایف (ولیعهد کنونی) است که در شرایط دشواری گرفتار شده است.

به نوشتۀ وبگاه "وطن یغرد خارج السرب" هندرسون افزود: به نظر می رسد که محمد بن سلمان می خواهد به عنوان وزیر دفاع، گارد ملی را هم زیر نظر بگیرد، هر چند که وظیفۀ گارد ملی، حفاظت از خاندان آل سعود در برابر هرگونه کودتای نظامی است.

این تحلیلگر آمریکایی خاطرنشان کرد: هرگونه اقدامی در خصوص گارد ملی، در میان خاندان حاکم، بحرانی به وجود خواهد آورد، زیرا اعضای این خاندان بر ضرورت وجود توافق در تصمیم گیری ها تاکید کرده اند، اما محمد بن سلمان رویکردی مغایر با توافق دارد.

بنیاد پژوهشی "سیاست خاور نزدیک" در واشنگتن، یکی از مهم ترین مراکز پژوهشی در آمریکا به شمار می رود. این بنیاد در سال 1985، توسط کمیته روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی (معروف به آیپاک) تشکیل شد. مقر این بنیاد در واشنگتن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر