jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۲۴۸۶   ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۱:۴۰

وزیر کشور با تائید فعالیت گشت امنیت اخلاقی در تهران، گفت: گشت امنیت اخلاقی وسعت زیادی دارد و برخورد با بدپوششان آن مورد توجه خاص قرار گرفته است.

حضور گشت نامحسوس را تایید می کنم

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در حاشیه گردهمایی سراسری رؤسا و معاونین پلیس‌های سراسر کشور با حضور در جمع خبرنگاران درباره گشت امنیت اخلاقی، گفت: موضوع آن‌گونه که مطرح شد، نبود. تقویت این نیروها و استفاده از توان نیروهای پلیس در زمان استراحت برای برقراری هر چه بیشتر امنیت برنامه‌ای بود که در دستور کار نیروی انتظامی قرار داشت و به آن توجه ویژه شده بود. اما با توجه به اخباری که از حضور نیروهای امنیت اخلاقی در معابر تهیه و منتشر شد، بحث امنیت اخلاقی به ویژه برخورد با بدپوششان دچار کج‌فهمی شد.

وی افزود: طرح، امنیت اجتماعی را دربر می‌گیرد و شورای تأمین نیز با حضور نیروهای امنیتی موافق است اما با توجه به برخوردهایی که به وجود آمد، قرار است چگونگی اجرای طرح در شورای اجتماعی نیز مطرح شود و برای آن، ساز و کار در نظر گرفته شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه پلیس یکی از ارکان و سازمان‌هایی است که در بحث امنیت اخلاقی دخیل است، افزود: با توجه به برخورد تنگاتنگ مأموران پلیس با شهروندان، توانایی برخورد با هنجارشکنان برای پلیس بیشتر فراهم می‌شود؛ از این رو استفاده از توان استراحتی پرسنل ناجا با ساز و کار از قبل تعیین شده نیز وجود دارد.

رحمانی‌فضلی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اجرای نمایشگاه‌ها در محدوده نمایشگاه بین‌المللی نیز گفت: ما به عنوان وزیر کشور از برگزاری نمایشگاه و ایجاد ترافیک در محدوده اتوبان چمران راضی نیستیم. خوشبختانه با استقبال خوب شهروندان، از انتقال نمایشگاه کتاب به مجموعه شهر آفتاب، امیدواریم بقیه نمایشگاه‌ها نیز در این محدوده اجرا شود تا از بروز ترافیک جلوگیری به عمل آید.

وی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره انتقال مواد مخدر به وسیله منجنیق از طریق مرزهای شرقی به داخل کشور، گفت: این‌طور اتفاقات همیشه بوده اما تقویت مرزبانی و استقرار ایستگاه‌های مرزبانی در محل‌های پرخطر، ترانزیت مواد مخدر از طریق منجنیق را به حداقل رسانده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه خوشبختانه انتخاباتی امن را پشت سر گذاشته‌ایم، افزود: با توجه به دومرحله‌ای شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، هیچ مورد امنیتی خاصی چه در مرزها و چه در پایتخت گزارش نشد و همکاران من یکی از آرام‌ترین و بهترین انتخابات ممکن را برگزار کردند.

رحمانی‌فضلی درباره تحقق شعار امسال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی» نیز گفت: بحث امنیت داخلی و افزایش ضریب ایمنی باعث رغبت بیشتر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در کشور می‌شود؛ از این رو سعی داریم با تقویت توان امنیتی کشور، رغبت سرمایه‌گذاران را برای افزایش سرمایه‌گذاری بالا ببریم.

وی درباره فعالیت تالارها و باغ‌های اطراف تهران که اقدام به برگزاری جشن‌های مختلف می‌کنند، گفت: قانون هیچ محدودیتی ندارد هر گونه عمل خلاف شئونات اسلامی، مورد برخورد از سوی نیروی انتظامی قرار می‌گیرد. فعالیت باغ ـ تالارها زیر ذره‌بین پلیس است و قطعاً با هنجارشکنی‌ها برخورد می‌شود.

وزیر کشور درباره درگیری‌های قومی ـ قبیله‌ای در شهرهای جنوبی و غربی کشور نیز گفت: ما در کشور درگیری قومی ـ قبیله‌ای نداریم، اختلافات خانوادگی بعضاً به دعواهای خانوادگی کشیده می‌شود که برخورد با این دعواها، به فرمانداران و استانداران گوشزد شده و سعی داریم از جنجال‌آفرینی آنها جلوگیری کنیم.

وزیر کشور همچنین از پیگیری حادثه سوءقصد به میرمحمود موسوی از سوی پلیس خبر داد.

وی درباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر سوءقصد به میرمحمود موسوی از کارمندان وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: بنده هم این موضوع را در فضای مجازی شنیده‌ام که از فرمانده نیروی انتظامی پرس‌وجو کردم، گفتند که قبلا موردی از سوءقصد به این فرد گزارش نشده است.

وی ادامه داد: در هر صورت دستور پیگیری از سوی پلیس در این مورد داده شده است.

وی با بیان این‌که «این‌طور اتفاقات به طور روزانه برای افراد مختلف رخ می‌دهد»، اظهار کرد: طبق برآوردهای اولیه این موضوع از نوع زورگیری بوده و قصد خاصی پشت آن نبوده اما دستور پیگیری و برخورد با عاملان داده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها