jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۹۷۹۸۷ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۲

«جیمز کامی» رئیس پلیس فدرال آمریکا (FBI) اعلام کرد که سازمان او بیش از یک میلیون دلار هزینه کرده است تا قفل گوشی سید فاروق را باز کند.

هزینه یک میلیون دلاری FBI برای باز کردن قفل آیفون

به گزارش جام جم کلیک ، هم‌اکنون حدود یک ماه از زمان درگیری‌های اپل و FBI در این زمینه می‌گذرد که سازمان پلیس فدرال آمریکا سرانجام با این میزان سرمایه‌گذاری توانسته است قفل آیفون سید فاروق را باز کند تا بتواند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. ولی پس از بررسی‌های یک ماهه گفته می‌شود که در این گوشی هوشمند هیچ گونه اطلاعات کاربردی وجود نداشت.

این گوشی هوشمند که به عامل اصلی مشاجرات چند ماه اخیر اپل و FBI تبدیل شده بود و حتی درگیری‌های آنها را وارد کنگره آمریکا کرد، تصور می‌شد اطلاعات دقیقی از روابط فاروق با گروه ترورسیتی داعش را شامل می‌شود.

سازمان پلیس FBI در این مدت تاکید فراوان داشت که باز کردن قفل آیفون فاروق می‌تواند زندگی آمریکایی‌ها را نجات دهد و از حملات تروریستی آتی جلوگیری کند.

این یکی از هزینه‌برترین پروژه‌های FBI برای به دست آوردن اطلاعات بود و البته سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری در این زمینه به نتیجه خاصی نرسید و اطلاعات ارزشمندی در این زمینه به دست نیامد.

منبع: موبنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر