jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۹۶۵۵۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۴۵

شاید بزرگ‌ترین آرزوی مشترک کاربران و تولیدکنندگان گوشی‌های همراه، داشتن باتری‌های قدرتمندی است که بتواند تا چند روز دوام بیاورد و دیگر خبری از عمر کوتاه شارژ باتری نباشد.

عمر باتری گوشی‌ها هرگز به ۲ یا ۳ روز نخواهد رسید

به گزارش جام جم کلیک ، آرزویی که برای رسیدن به آن تلاش‌هایی هم شده است و هر چند وقت یک بار خبری مبنی بر تلاش دانشمندان برای تولید باتری‌های با دوام‌تر به گوش می‌رسد. اما به عقیده یک شیمیدان، این رویا هیچ‌وقت به حقیقت تبدیل نمی‌شود و گوشی‌های هوشمند هر چقدر هم که پیشرفت کنند باز هم عمر کوتاه شارژ باتری آنها ضعفی است که قرار است همیشه همراه آنها باشد.

به اعتقاد دی استرند، شیمیدان برجسته‌ای که در وبسایت رد‌دیت نظریه‌های خود را ثبت کرده است به دلیل نوع کاربری گوشی‌های هوشمند که هر روز پرمصرف‌تر و پیچیده‌تر می‌شود شاید هیچ وقت شاهد تولید باتری لیتیوم یونی که بتواند ۲ یا ۳ روز انرژی تامین کند نباشیم. باتری لیتیوم یونی مورد استفاده در تلفن‌های هوشمند در سال‌های اخیر پیشرفت‌هایی داشته‌ است و از طرف دیگر پردازنده‌های کم مصرف سعی کرده‌اند که فشار وارده به این باتری‌ها را کم کنند؛ اما سخت‌افزار مورد استفاده در این گوشی‌های هوشمند نیز هر روز پیشرفت می‌کند و این پیشرفت به معنای نیاز به انرژی بیشتر است.

منبع: ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر