jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۹۶۴۴۸   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۱۹

دو پسر جوان که در جریان درگیری خیابانی، جنایتی را رقم زده بودند در جلسه دادگاه اتهام قتل را به گردن یکدیگر انداختند.

دوئل برای انکار قتل در دادگاه

به گزارش جام‌جم ، رسیدگی به این پرونده از 24 شهریور سال گذشته و در پی قتل پسر جوانی در ورامین در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت.

ماموران با حضور در بیمارستان متوجه شدند پسر جوان به نام حسین بر اثر اصابت ضربه چاقو به سینه‌اش به قتل رسیده است. در ادامه دو متهم پرونده به نام‌های مهدی و مهرداد بازداشت شدند و با تکمیل تحقیقات، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح دیروز متهمان در شعبه دهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمدباقر قربانزاده پای میز محاکمه قرار گرفتند. ابتدا منشی دادگاه با قرائت کیفرخواست گفت: مهدی متهم به قتل حسین با چاقو، شرکت در نزاع و شرکت در جرح عمدی است. مهرداد نیز متهم به شرکت در نزاع و جرح است.

در ادامه اولیای دم مقتول برای قاتل پسرشان تقاضای قصاص کردند. مادر مقتول گفت: هر دو متهم سابقه دارند و اگر رضایت دهیم به راه راست نمی‌روند و به همین دلیل تقاضای قصاص دارم. رئیس دادگاه سپس با تفهیم اتهام به مهدی، از او خواست در برابر اتهاماتش دفاع کند.

پسر جوان نیز با رد اتهام قتل گفت: برادر مقتول به خواستگاری خواهر مهرداد آمده بود و همین موضوع باعث اختلاف میان آنها شد. سه روز قبل از جنایت مهرداد و حسین با هم دعوا کردند که آنها را آشتی دادم. روز حادثه حسین و دوستش سوار بر موتور از مقابل ما رد شدند که مهرداد سد راه آنها شد و با شمشیر به حسین حمله کرد. درگیری آنها شدت گرفت که من چند بار میانجیگری کردم. در نهایت هم مهرداد با چاقو حسین را کشت. در صحنه قتل من چاقویی همراه نداشتم.

مهرداد هم وقتی در جایگاه قرار گرفت، ارتکاب قتل را انکار کرد و گفت: من و حسین با هم درگیر شدیم و با شمشیر به او حمله کردم. مقتول هم چاقو داشت. در این درگیری من مجروح شدم و مهدی برای کمک به من با چاقو ضربه‌ای به سینه حسین زد.

قضات دادگاه با توجه به اظهارات متهمان، برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر