jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۸۵۶ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

استقلال می‌تواند قهرمان این لیگ شود. در صورتی این اتفاق می‌افتد که سرانجام کادرفنی به یک ترکیب ایده‌آل برسد و بیش از این فرصت‌سوزی نکند.

استقلال در حالی برابر سپاهان به تساوی بدون گل دست یافت که سپاهان چند وقتی است اوضاع و احوال مناسبی ندارد. با این حال سپاهان همیشه سپاهان و یک حریف جدی است، در نتیجه کسب یک مساوی از این تیم آن هم در آستانه دربی نتیجه خوبی محسوب می‌شود. با این حال استقلال بازهم خوب بازی کرد و بازهم شاهد تغییر در ترکیب این تیم بودیم. نکته‌ای که بشدت به تیم ضربه زده هرچند گاهی این تغییرات اجتناب‌ناپذیر است، اما متاسفانه هفته‌هاست که کادرفنی به این نکته بی‌توجه بوده که باید به یک ترکیب ثابت و ایده‌آل دست یابد وگرنه قهرمانی از کف استقلال می‌رود.

گرچه این حرف درستی است که گفته می‌شود بازیکنان استقلال در دیدار با سپاهان حواسشان به دربی بود و این‌که بتوانند مقابل پرسپولیس بازی کنند از سپاهان غافل شدند، با این حال حتی در این شرایط هم می‌توان بهتر بازی کرد. نه‌تنها مقابل سپاهان که در دربی هم می‌توان خوب بازی کرد و هم پرسپولیس را شکست داد به شرط آن‌که تیم بخوبی ارنج و کوچ شود چراکه بازیکنان استقلال از هر لحاظ از پرسپولیس بهتر است.

هواداران استقلال این روزها با ملاحظه نتایج اخیر و این‌که پرسپولیس ده امتیاز عقب‌افتادگی را جبران کرد و به استقلال رسید نگرانند. در صورتی که معتقدم الان دیگر وقت نگرانی نیست و همه استقلالی‌ها باید از تیم حمایت کنند. زمانی جای نگرانی بود که کارشناسان بارها در نیم فصل هشدار دادند که این تیم مریض است و نیاز به تزریق بازیکن جدید دارد. بارها گفتیم نوع بازی تیم یکنواخت است و در نیم‌فصل دوم حریفان دست استقلال را خوانده و کار مشکل می‌شود. با این حال آقایان به جای این‌که نقد فنی را بپذیرند، دلخور شدند. اما همان‌طور که گفتم الان وقت این حرف‌ها و نقد تیم نیست، معقتدم پرسپولیس را می‌توان شکست داد. استقلال نه‌تنها می‌تواند پرسپولیس را شکست دهد که توانایی قهرمان شدن هم دارد، به شرطی که در این هفته‌های باقیمانده یک ترکیب ثابت و ایده‌آل برای تیم در نظر گرفته شود و با بهره‌گیری از توان بازیکنان به بهترین نحو آن را هدایت کرد.

صادق ورمزیار

مربی و کاپیتان پیشین استقلال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر