jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۸۹۷۶۰ ۲۵ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۱

ربات کوچک iRobot Braava Jet 240 که توسط شرکت Roomba ساخته شده می‌تواند با سرک کشیدن به تمامی زوایای خانه های پر از اسباب و اثاثیه به راحتی آنها را تمیز و مرتب کند.

ربات نیم وجبی خانه تکانی را راحت می‌کند

به گزارش جام جم کلیک ، این ربات که در اصل برای تمیزکردن آشپزخانه ها و دستشویی ها طراحی شده برای پاکسازی محیط های کوچک در ابعاد 9 تا 18 متر مربع مناسب است و البته همین حد از توانایی نیز برای کاهش مشکلات مربوط به خانه تکانی شب های عید کافی است.

کوچک بودن ابعاد و سرعت عمل مناسب از جمله مزایای ربات مذکور است، اما یکی از محسنات دیگر آن وجود یک صفحه تمیز کننده قابل تعویض در ربات یاد شده است که بعد از تمیزکردن کلیه سطوح قابل شستشو و استفاده مجدد است. برای شستشو هم کافی است صفحه یاد شده را با آب شستشو دهید.

شرکت سازنده سه صفحه جداگانه را برای استفاده با این ربات طراحی کرده که یکی از آنها برای غبارگیری، دیگری برای تمیزکاری های ساده و سومی برای زدودن ناپاکی های مختصر است. دو صفحه اخیر بر خلاف صفحه گردگیری از آب استفاده نمی کنند.

نکته جالب این است که برای استفاده از ربات های یاد شده احتیاج به هیچ برنامه ریزی نیست و تنها با نصب صفحه مناسب تمیزکاری آغاز شده و به پایان می رسد.

فروش این ربات نظافت چی از هفته آینده به قیمت 199 دلار آغاز شده و قیمت هر بسته 10 تایی از صفحات آن هم 8 دلار است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر