jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۶۷۴۵۳   ۰۵ دی ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۶

رییس اتحادیه صنف فروشندگان گوشی همراه در گفت و گو با جام جم آنلاین :

مردم نگران رجیستر گوشی های همراه خود نباشند

سه ماهی از اجرای ثبت شماره سریال گوشی های تلفن همراه یا رجیستری می گذرد اما این طرح به گفته رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه تا زمان بسترسازی مناسب به صورت پلکانی اجرا می شود که در همین مدت توانسته مقدار قاچاق گوشی تلفن همراه را کاهش دهد .

مردم نگران رجیستر گوشی های همراه خود نباشند

ابراهیم درستی در گفت و گو با جام جم آنلاین اظهار داشت : مردم در مورد گوش هایی که در دستشان است چه آنهایی که رسمی وارد شده و چه غیر رسمی نباید نگرانی داشته باشند چون این گوشی ها فعلا قابل رجیستر است و بنای ما اجرای تدریجی طرح ثبت شماره سریال گوشی ها ست و با تعامل خوبی که با وزارت صنعت ، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و اصناف داریم چشم انداز خوبی را برای ساماندهی بازار گوشی متصور هستیم .

کاهش قاچاق گوشی همراه

به گزارش جام جم آنلاین ، بر اساس آمارهایی که همواره اعلام شده است گفته می شود حدود 90 درصد گوشی ها به صورت قاچاق وارد کشور می شود اما رییس اتحادیه صنف فروشندگان گوشی همراه بر این باور است که از زمان اجرای رجیستر کردن گوشی ها و تعامل خوبی که بین اصناف و دستگاههای مربوطه ایجاد شده در این سه ماه قاچاق گوشی کاهش خوبی داشته است .

وی بدون اشاره به درصد کاهش قاچاق گوشی در این مدت گفت :باید شرایطی را فراهم کنیم تا هم مصرف کننده ، هم واحد صنفی و هم وارد کننده و هم تولید کننده متضرر نشود . ما توصیه امان به کلیه واحد های صنفی فروشندگان گوشی تلفن همراه این است گوشی هایی که خریداری می کنند دارای مدارک مثبته باشد تا به مشکلی بر نخورند .

درستی با تاکید براینکه باید راهکارهاطوری دیده شود که ورود گوشی قاچاق به صرفه نباشد خاطر نشان کرد : ما با قاچاق مخالفیم اما باید به گونه ای عمل شود که واردات گوشی از مجاری رسمی اتفاق بیفتد و انحصاری نباشد . هم اکنون تعرفه واردات گوشی 6 درصد و مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد است که با سود بازرگانی رقم به 17- 18 درصد می رسد که با چنین هزینه ای ، همچنان برای گوشی های بالای 700 هزار تومان می صرفد که از مجاری غیر رسمی وارد کشور شود، البته باید طولانی شدن زمان ترخیص کالا در گمرک را نیز به آن اضافه کرد که باید در این زمینه چاره اندیشی شود .

رییس اتحادیه صنف فروشندگان گوشی همراه همچنین با اشاره به تعاملات خوبی که دولت با اصناف دارد گفت : درسالهای گذشته تصمیمات پشت درهای بسته گرفته می شد و اصناف در این تصمیم گیری ها کمتر حضور داشتند ولی هم اینک دولت با کار کارشناسی کارها را پیش می برد و صنف ما نیز با چنین روندی به سامان یافتن بازار گوشی بسیار خوشبین است .

سیما رادمنش - جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها