در این اسلایدشو بیننده شاهد صحنه‌هایی دیدنی از تشکل 50 تن از زنات مسیحی سوریه برای ایستادگی در مقابل حملات تروریست‌های داعش در «حسکه» خواهد بود.
کد خبر: ۸۶۴۵۴۹
زنان چریک مسیحی در جنگ داعش  + اسلایدشو

زنان جامعه کوچک مسیحیان در سوریه هم اکنون در صفوف پیشمرگه‌های کرد، همراه با زنان ایزدی و کرد با تروریست‌های داعشی می‌جنگند. البته اکنون تعداد زنان مسیحی که سلاح به دست گرفته اند از 50 نفر تجاوز نمی‌کنند. این زنان که به استان کردنشین حسکه در شمال شرق سوریه تعلق دارند، توسط کردها و در منطقه «القحطانیه» آموزش می بینند.

در همین حال «دلیل سلیمانی» عکاس و خبرنگار خبرگزاری فرانسه در روزهای اخیر به پادگان آموزشی زنان مسیحی در القحطانیه رفته و از آنان عکاسی کرده است. «بابیلونیا،» زن 36 ساله‌ای که فرزندانش را برای پیوستن به این گروه چریکی رها کرده به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفته برای ساختن جامعه‌ای امن برای فرزندانش تصمیم گرفته سلاح به دست بگیرد.

او که از اقلیت سریانی ساکن سوریه است، گفت همسرش هم یک جنگجو است و او بود که برای پیوستن به زنان چریک تشویقش کرده است. مسیحیان سریانی حدود 15 درصد از جمعیت 1.2 میلیونی مسیحیان سوریه را تشکیل می دهند.

«لوسیا» 18 ساله یکی دیگر از دختران چریک است که اخیرا آموزش خود را به پایان رسانده و در یک عملیات علیه داعش حضور داشته است. او در همین رابطه گفته درسش را برای پیوستن به این گروه رها کرده و همراه خواهرش به اینجا آمده است.

او می‌گوید ابتدا از صدای شلیک و خمپاره می‌ترسیده اما اکنون با «کلاشینکف» به جنگ داعش می‌رود و از هیچ یک از آنها نمی‌ترسد. لوسیا چندی پیش در جریان عملیات «نیروهای اتحاد دموکراتیک سوریه» علیه داعش حضور داشت. آنها در این عملیات توانستند شهر «هول» سوریه را آزاد کنند. شهر هول یک مسیر اصلی ارتباطی میان قلمروهای تحت کنترل داعش در سوریه و عراق است.

«تبیرتا سمیر» دختر 24 ساله عضو دیگری از چریک های مسیحی است که به تازگی دوره آموزشی خود را به پایان رسانده است. او نیز می گوید از داعش ترسی ندارد و تا نابودی کامل تروریست ها با آنها می‌جنگد. اسلایدشو گزارش مصور «دلیل سلیمانی» از اردوگاه آموزشی زنان مسیحی را در زیر می‌بینید.

-

-

منبع عکس: فرادید

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها