jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۵۹۵۰۶   ۰۴ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۰

پژوهشگر پژوهشکده بیماری‌های غدد و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی گفت: «تنها درمان کبد چرب غیرالکلی کاهش مؤثر و قابل توجه وزن است.»

حال کبد را با کاهش وزن خوب کنید

دکتر مریم برزین درباره کبد چرب و درمان آن افزود: «کبد چرب غیرالکلی یک بیماری غیرالتهابی مزمن کبد است و عمدتاً در نتیجه سبک غلط مصرف و انتخاب مواد غذایی تظاهر پیدا می‌کند. این بیماری بیشتر در افراد دارای اضافه وزن و چاقی به‌خصوص چاقی مفرط دیده می‌شود و هر چه میزان چاقی و مدت زمان ابتلا به آن بیشتر باشد، احتمال ابتلا و درجه کبدچرب افزایش می‌یابد.»

متخصص درمان چاقی اضافه کرد: «در حیطه کبدچرب، مطالعات متنوعی در کشورهای توسعه یافته انجام شده و تاکنون هیچ راه‌حل مناسبی جز کاهش وزن قابل توجه و پایدار برای آن پیشنهاد نشده است. البته این کاهش وزن باید قابل توجه و پایدار باشد.

به گزارش سلامانه، در افرادی که اضافه وزن دارند یا به چاقی درجه ۱ مبتلا هستند، بهترین روش شروع یک برنامه منظم و مناسب غذایی و ورزشی و حفظ آن است. در افرادی هم که از چاقی‌های درجه ۲ همراه عوارض چاقی و چاقی درجه ۳ رنج می‌برند و با احتمال بسیار بالاتری به کبدچرب غیر الکلی نیز مبتلا هستند، تنها راه پذیرفته شده کاهش قابل توجه و پایدار وزن انجام جراحی‌های چاقی است.»

دکتر برزین متخصص درمان چاقی درنهایت تاکید کرد: «بیماران مبتلا به کبد چرب نباید فراموش کنند که ابتلا به کبد چرب یک پروسه مزمن و تدریجی بوده در نتیجه بهبود آن نیز امری تدریجی خواهد بود که البته درمان آن، به میزان کاهش وزن در زمان تعیین‌شده بستگی دارد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها