jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۴۴۷۹۱   ۱۹ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۰

دبیر علمی سی و دومین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: حداقل ۱۰ درصد افراد جامعه از یک اختلال خواب بارز بالینی رنج می برند که این امر در بهداشت عمومی و سلامت روان جامعه تاثیر منفی دارد.

۱۰ درصد ایرانی ها اختلال خواب دارند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، دکتر میرفرهاد قلعه بندی در آستانه برپایی سی و دومین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران که از روز سه شنبه ۲۱ مهر ماه در بیمارستان میلاد برگزار می شود با اعلام این خبر افزود: با وجود شیوع فراوان اختلالات خواب، متاسفانه اهمیت آن توسط جامعه نادیده گرفته می شود. این درحالیست که بی خوابی شایع‌ترین اختلال خواب بوده واختلالات تنفسی حین خواب و سندرم پاهای بی قراراز دیگر اختلالات شایع خواب هستند.

وی اظهار کرد: استرس‌های هیجانی، اضطراب و افسردگی، طلاق، جدایی، افزایش سن، طبقه اقتصادی - اجتماعی پایین، بیکاری، سیکل خواب نامنظم، بیماری های جسمانی و روانی، سیگار کشیدن، نوشیدن قهوه و سوء مصرف الکل و... به عنوان دلایل بی خوابی شناخته شده اند.

قلعه بندی یادآور شد: میزان بی‌خوابی با بالا رفتن سن افزایش می یابد و تقریبا یک سوم افراد بالای ۶۵ سال، کم و بیش از بی‌خوابی رنج می برند.

دبیر علمی سی و دومین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: به دلیل اهمیت موضوع خواب و اختلالات آن و نیز جایگاه روانپزشکی در تشخیص و درمان مشکلات خواب، انجمن روانپزشکان ایران، امسال اختلالات خواب را به عنوان موضوع اصلی همایش سالانه خود انتخاب کرده است.

وی یادآور شد: به غیر از موضوع اختلالات خواب، دیگر حوزه های متنوع روانپزشکی نیز در این همایش مورد بحث قرار می گیرد.

به گفته قلعه بندی، در این همایش پروفسور «نورمن سارتوریس» رئیس سابق سازمان جهانی بهداشت و انجمن جهانی روانپزشکان همراه چند میهمان خارجی نیز حضور خواهند داشت.

سی و دومین همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران با محوریت اختلال خواب ۲۱ تا ۲۴ مهر ماه امسال در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها