jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۰۷۵ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

شکست لاپورتا در انتخابات بارسلونا

بارتومئو رئیس باقی ماند

جوزپ ماریا بارتومئو با پیروزی در انتخابات باشگاه بارسلونا برای مدت شش سال در سمت ریاست این باشگاه ابقا شد.

بارتومئو ۵۲ ساله با کسب ۵۴‌/‌۶۳ درصد آرا بالاتر از خوان لاپورتا با 03/33 درصد آرا تا سال 2021 روی صندلی بالاترین مقام این باشگاه قرار گرفت. بارتومئو سال ۲۰۱۴ و در پی استعفای ساندرو راسل ریاست باشگاه بارسلونا را در اختیار گرفت و با وجود جنجال‌ها و حواشی بسیاری که در این باشگاه وجود داشت، موفق شد قرارداد این باشگاه با شرکت هواپیمایی قطر را حفظ کند. گرچه کسب سه‌گانه فصل گذشته و کنار هم قرار دادن مثلث فوق‌العاده خط حمله بارسلونا؛ لیونل مسی، نیمار و لوئیس سوارز از دیگر توفیقات بارتومئو برای جلب نظر هواداران بارسلونا بود.

بارتومئو که بالاتر از لاپورتا، فریخا و بنه‌یتو به‌عنوان مدیرعامل باشگاه بارسلونا انتخاب شد در اولین واکنش خود در جمع خبرنگاران گفت: از همه مردم ممنونم و اطمینان دارم که این انتخابات در اوج بلوغ فکری هواداران بارسلونا رقم خورده و شک ندارم که به این اعتماد پاسخی تاریخی خواهم داد. هواداران ثابت کردند که تحت تاثیر تبلیغات بیهوده و فریادها قرار نمی‌گیرند و کسی را انتخاب می‌کنند که بتواند باشگاهشان را در مسیری درست هدایت کند. من هم یک هوادار هستم و بین خود و دیگر مردم فرقی نمی‌بینم. امیدوارم فصل آینده بار دیگر قهرمانی‌های خود را تکرار کنیم و بر قله فوتبال دنیا قرار بگیریم.

خوان لاپورتا، نامزد ناکام انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا هم پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات گفت: برای آن‌که بتوانیم باشگاه را نجات دهیم و بار دیگر لاماسیا را زنده کنیم هیچ وقت تسلیم نخواهم شد. می‌خواستم ساختار کنونی بارسلونا را عوض کنم و اسپانسرهای جدیدی را به بارسلونا بیاورم، اما حالا اعتراضی به نتیجه انتخابات ندارم. از حالا به بعد درست همانند یک هوادار به این باشگاه نگاه می‌کنم و می‌خواهم بدانم چه اتفاق‌هایی در بارسلونا خواهد افتاد.

در این انتخابات 109 هزار هوادار عضو باشگاه بارسلونا واجد شرایط رای دادن بودند که نزدیک به 40 درصد آنها (۴۷ هزار و ۲۷۰ نفر) در انتخابات شرکت کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر