jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۱۶۷۴۳   ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۵۹

مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات گفت: در حال حاضر بیشترین اختلالات مربوط به همراه اول با بیشترین مشترک در کشور است که قول داده ظرف سه ماه آینده مشکلاتش را حل کند.

اختلالات همراه اول ۳ ماه دیگر حل می‌شود

محمدرضا فرنقی زاد در ارتباط با رصد اختلالات تلفن همراه و همچنین سرویس‌های اینترنتی موبایل اظهار کرد: متأسفانه در برخی اپراتورها طی سال‌های گذشته بحث‌های توسعه‌ای صورت نگرفته است؛ اکنون بیشترین اختلالات را در همراه اول داریم در حالیکه بیشترین مشترک نیز برای این اپراتور است.

وی با اشاره به حجم بالای مشترکان و گستردگی شبکه این اپراتور گفت: قطعا برای اینکه بخواهد سیستم‌هایش را ارتقا دهد به زمان بیشتری نیاز دارد؛ کما اینکه روز گذشته نیز مشترکان این اپراتور پیامک عذرخواهی را جهت بروزرسانی برخی سایت‌ها و احتمال اختلال دریافت کردند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات با تأکید بر اینکه به هر حال این اپراتور در حال ارتقا است، عنوان کرد: آنتن‌های BTS این اپراتور برای 10-15 سال پیش است.

او خاطر نشان کرد: رایتل با توجه به اینکه تکنولوژی جدیدتری دارد و از ابتدا با 3G شروع کرد اکنون مشکلی ندارد و راحت‌تر سرویس می‌دهد. در ایرانسل هم مشکل خاصی نداریم.

فرنقی‌زاد در پاسخ به این سوال که سرعت و کیفیت اینترنت ADSL متفاوت از تمامی تبلیغاتی است که در شهر مشاهده می‌کنیم، آیا وضعیت تلفن همراه هم به این شکل خواهد بود؟ گفت: رگولاتوری وظیفه نظارت بر اپراتورها را دارد و این کار را انجام می‌دهد. اگر اپراتورها براساس پروانه‌شان در هر زمینه‌ای تخلفی انجام دهند مشمول جریمه می‌شوند که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش این حوزه را هر سه ماه یکبار از طریق سایت رسمی خود اعلام می‌کند. تمام تلاش ما این است این اتفاق نیفتد و مردم سرویس با کیفیت مناسب دریافت کنند.

وی با تأکید بر اینکه قطعا وضعیت بهتر خواهد شدف ابراز کرد: باید در نظر داشته باشیم که انتظارات مردم نیز تغییر کرده است؛ به عنوان مثال شاید اگر صفحه ای در زمان اینترنت دایل‌آپ با تأخیر 30 ثانیه‌ای باز می‌شد، خوب بود اما الان اگر تأخیر بیش از 5 ثانیه شود مردم حوصله ندارند و برایشان جذاب نیست.

فرنقی‌زاد با بیان اینکه سرویس خوب، با سرعت بالا و کیفیت خوب حق طبیعی مردم است، درباره زمان پایان یافتن اختلالات گفت: همراه اول که دارای بیشترین مشترک موبایل در کشور است، قول داده ظرف سه ماه آینده مشکلاتش را حل کند. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر