jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۹۸۹۷   ۳۰ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۸

سرانجام هویت هکر الکترونیکی گروه تروریستی داعش که صفحات شخصی فرماندهان ارتش آمریکا را هک کرده بود، شناسایی شد.

هکر معروف داعش شناسایی شد + عکس

به گزارش جام جم کلیک: سرانجام هویت متهم اصلی چندین مورد هک الکترونیکی صفحات شخصی فرماندهی ارتش مرکزی آمریکا در سایت‌های توئیتر و یوتیوب و هک صفحات شخصی اشخاص مشهور شناسایی شد.

روزنامه انگلیسی دیلی میل نوشت: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که این شخص «جنید حسین» مشهور به «ابو حسین انگلیسی»، متخصص در زمینه هک الکترونیکی است. وی اهل شهر بیرمنگام انگلیس است و در سال 2012 به دنبال سرقت اطلاعات شخصی از اینترنت بازداشت شده بود.

مقامات آمریکایی گفته‌اند که جنید در چند فقره هک الکترونیکی صفحات فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در توئیتر و یوتیوب و افشای اطلاعات مربوط به یکصد سرباز آمریکایی و نیز دعوت به حمله در اوهایو و مینسوتا و کلورادو دست داشته است.

جنید مغز الکترونیک داعش به حساب می‌آید. وی به هدف آموزش عملیات تجسس و هک حساب‌های بانکی شخصیت‌های مشهور و انتقال موجودی آنها به حساب‌های ویژه حمایت از داعش، به عناصر این گروهک به سوریه رفت.

علاوه بر اینها «ابو حسین انگلیسی» توانست همسر خود «سالی جونز» 45 ساله را که یک خواننده انگلیسی بود متقاعد کند که به همراه پسر 10 ساله‌شان به داعش در سوریه پیوسته و فرماندهی گردان زنانه الخنسا را که یکی از خشن‌ترین گردان‌های داعش است بر عهده بگیرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر