منحصربه‌فردترین روستاهای جهان

خوشا به حالت... ای روستایی!

با تابلوهای نقاشی اشتباهشان نگیرید!

۱۱ روستای بسیار دیدنی و زیبا در سراسر دنیا [عکس]

جام جم سرا- جاهای بسیار زیبایی در گوشه و کنار دنیا وجود دارد که حتی دیدن تصاویرشان هم اغلب افراد را تحریک کرده، آن‌ها را به فکر سفر و گردش فرو می‌برد. البته اگر بودجه کافی برای سفر به دور دنیا ندارید، می‌توانید مثل خود ما، بنشینید و به تماشای عکس این مناطق اکتفا کنید! ۱۱ روستای زیبا را در ادامه ببینید که یکی از آن‌ها در کشور خودمان است.
کد خبر: ۸۰۹۴۸۲
۱۱ روستای بسیار دیدنی و زیبا در سراسر دنیا [عکس]

.


کایزرزبرگ کامون، شمال شرق فرانسه


واژه کامون در در زبان فرانسه به معنای بخش یا شهر است. کایزرزبرگ نیز از جمله بخش‌های زیبا در شمال شرق فرانسه است که بیشتر به خاطر جنبه تاریخی‌اش در جریان جنگ فرانسه و آلمان شناخته می‌شود. این دهکده شباهت زیادی به شهری که در داستان دیو و دلبر دیزنی به تصویر کشیده شده دارد. البته اگر از طرفداران بازی باشید احیاناً متوجه شباهت Riverwood town در بازی Skyrim به این دهکده شده‌اید.


روتنبرگ، آلمان

این تصویر مربوط به یک پارک جذاب نیست بلکه تصویری از یک دهکده رنگی به نام روتنبرگ در آلمان است که خیابان اصلی مربوط به قرون وسطی در آن به خوبی حفظ شده است.


گودوانگن، نروژ

گودوانگن مقصد بسیاری از گردشگرانی است که به نروژ سفر می‌کنند و البته دلیل آن هم واضح است. این دهکده علاوه بر داشتن مناظری که نفس را در سینه حبس می‌کنند، گزینه‌های خوبی برای تفریح دارد از قایق سواری گرفته تا پیاده روی در کوه پایه‌های سرسبز.


هال استات، اتریش

این منطقه بسیار زیبا است. یک شرکت معدنی چینی دقیقاً شهری مشابه هال استات را در هویژو واقع در استان گوان دونگ چین ساخته است. هال استات علاوه بر زیبایی دارای اهمیت تاریخی هم هست. برخی از اولین مدارک باستانی سلت ها در نزدیکی هال استات یافت شده است. از این رو این منطقه تبدیل به منطقه مهم باستان شناسی و مردم شناسی شده است.


Siglufjörður در ایسلند

یک شهر کوچک و دور افتاده در ایسلند که مخصوص ماهیگیری است. ساختمان‌های سفید رنگ طوری طراحی شده‌اند که طی سردترین فصل زمستان عملاً این شهر محو می‌شود. راستی تلفظ نام این شهر هم از کارهای دشوار است، امتحان کنید!


دهکده ایگلو، آلمان

یک مقصد برفی دیگر، دهکده ایگلو در مرتفع‌ترین کوه‌های آلمان واقع شده است و یکی از مقاصد اصلی گردش گران و ماجراجویانی است که به آلمان سفر می‌کنند.


دهکده Household در صربستان

این مزرعه زیبا که در تصویر مشاهده می‌کنید، فاصله بسیار کمی تا سایر خانه‌های دهکده دارد.


روستای سر آقا سید کوهرنگ، شهرکرد، ایران

این روستا طوری ساخته شده است که حیاط خانه بالایی در واقع پشت بام خانه پایینی است. از این روستا به نام ماسوله زاگرس هم یاد می‌شود.


دهکده پای کوه فوجی، ژاپن

کوه فوجی یکی از سه کوه مقدس برای بودائیان ژاپن است. این دهکده کوچک در پای کوه فوجی است و منظره زیبایی از قله این کوه از آن پیدا است.


روستایی در هیمالیا، تبت

این روستای زیبا و آرام در بین دو کوه هیمالیا قرار گرفته است و کشاورزی در آن رونق دارد. از نظر رسمی تبت قسمتی از چین است اگر چه که خیلی از اهالی آن در نزاع با دولت چین هستند تا اداره منطقه را خود به دست بگیرند.


روستایی در کنار رودخانه مالی، نیجر

این روستا همان طور که در تصویر هم پیدا است، در کنار رودخانه شکل گرفته است که بخصوص وقتی در یک منطقه با آب و هوای گرم و خشک زندگی می‌کنید، ضروری به نظر می‌رسد. (زومیت)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
۰
۰
تماشاییه
زهرا از همدان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
۰
۰
فقط با دیدن عكس كه نمی شه باید بری از نزدیك ببینی. همین روستاهای خودمون رو هم به زور می تونیم بریم. این روستای سرآقا سید خیلی شبیه ماسوله بود. آخه فكركردم ماسوله هم جز لیست باشه. كلا روستاهای شبیه ماسوله زیادن انگار. متن خوبی هم داشت ممنون.
عرب بیگی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
۰
۰
خیلی زیبا ودیدنی بود ممنون
فریده كریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
۰
۰
من فكر میكنم جاهای دیدنیتری تو ایران هست كه دیگران ندیده اند خیلی زیبا تر از خارج ولی رویهم رفته زیبا بود
اعتمادی
Germany
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
۰
۰
جالب هستندولی جهت اطلاع روستاهای منطقه اورامانات كردستان خیلی جالبترهستند.كه متاسفانه مردم غیربومی سایراستانهاآنهارازیادنمیشناسند مثلا كوسه هجیج كه بسیارزیباست ومرقدیك امامزاده نیزدرآنجاقرارگرفته كه به امام زین العابدین میرسد.

نیازمندی ها