jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۸۰۳۵۸۴ ۱۰ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۴۶

سریال «همسفر خورشید» به کارگردانی علی شاه‌حاتمی در هفته کرامت (25 مرداد تا 4 شهریور) از تلویزیون پخش می‌شود.

پخش سریال «همسفر خورشید» در دهه کرامت

به گزارش جام‌جم سیما، شاه‌حاتمی درباره روند تولید این سریال گفت: تدوین این سریال را بهزاد بهزادپور آغاز کرده و ساخت موسیقی آن را هم به یکی از آهنگسازان هندی سپرده‌ایم .

داستان سریال همسفر خورشید که در ایران و هند تصویربرداری شده، درباره نوجوانی هندی و مسلمان به نام علی است که همراه خواهر و عمه‌اش در یکی از محله‌های فقیرنشین بمبئی زندگی می‌کند. او که به بیماری تنفسی دچار است، بارها نام امام رضا(ع) را از عمه‌اش شنیده است و می‌داند آرزوی عمه این است که برای زیارت و درخواست شفا به زیارت حرم این امام بزرگوار برود؛ اما عمه علی بیمار می‌شود و امیدی به زنده بودنش نیست. آرزوی عمه ممکن است هرگز برآورده نشود و علی می‌خواهد او را به آرزویش برساند.

داستان همسفر خورشید از بمبئی شروع می‌شود و در ایران ادامه پیدا می‌کند. محمد کاسبی، یوسف مرادیان، سهند جاهدی و جانو سینک بازیگران اصلی این سریال هستند. علاوه بر این 20 بازیگر سینما و تلویزیون هند در این کار حضور داشته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر