jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۰۲۰۳۰   ۰۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۰

شرکت آی.‌‌بی.‌ام که یکی از شرکت‌های پرتلاش در زمینه پروژه‌های تحقیقاتی و فناوری‌های نو است، سرانجام پس از سال‌ها، تراشه جدیدی با استفاده از فناوری فوتونیک تولید کرده که می‌تواند اطلاعات را با سرعت باورنکردنی ۱۰۰گیگابیت بر ثانیه انتقال دهد. آی.بی‌.ام هدف اصلی ساخت چنین تراشه‌ای را استفاده در سرورها، مراکز اطلاعات و ابررایانه‌‌ها عنوان کرده است.

سرعت بی‌نظیر تراشه نوری آی‌.بی‌.ام

تراشه فوتونیک آی‌.بی‌.ام از پالس‌های نوری برای انتقال اطلاعات در مسافت‌های طولانی استفاده می‌کند و این باعث می‌شود بدون مشکل بالا رفتن حرارت، تراشه توانایی انتقال اطلاعات را با سرعت ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه داشته باشد.

با این که تجربه چنین سرعت بی‌نظیری در رایانه‌های خانگی و کارهای روزانه بسیار هیجان‌انگیز است، اما شرکت آی‌.بی‌.ام برنامه‌ای در خصوص ارائه این محصول برای رایانه‌های شخصی ندارد و هدف این شرکت، توسعه تراشه فوتونیک برای استفاده در مراکز اطلاعات است.

این پروژه که از سال ۲۰۰۷ شروع شده، ابتدا سرعت ۱۶۰ گیگابیت بر ثانیه برای انتقال اطلاعات را پیش‌بینی کرده بود، اما سرانجام به ۱۰۰ گیگابیت برثانیه رسید.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها